job job job  job            jobjob job  

توقیف 22هزار قرآن سلفی در آلمان

thomas-de-maiziere

«توماس دیمتزیره thomas de maizière » وزیر کشور آلمان اعلام کرد که هزاران نسخه قرآن ترجمه شده به آلمانی با خوانش وهابی-سلفی مصادره شده است.

وی گفت که این قرآن‌ها اینگونه ترجمه شده‌اند که دارای دیدگاه‌های افراطی، تشویق به نظامی‌گری و توأم با خشونت هستند. این در حالی است که دولت آلمان یکی از بزرگترین حمایت کننده های تروریست های وهابی-سلفی در سوریه و منطقه است.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، دیمیتزیره گفت: «ما 22 هزار نسخه از این قرآنها را پیدا کردیم. جلوگیری از پخش این  قرآن‌ها بنا بر قانون اساسی آلمان و در راستای جلوگیری از اقدامات خشونت‌بار و ایدئولوژی‌های توأم با نفرت صورت می‌گیرد».

این قرآن ها از عربستان فرستاده می شوند و گمان می رود صدها هزار نسخه وارد آلمان شده باشد. سلفی ها هر آخر هفته در تمام شهرها این قرآن های وهابی را رایگان توزیع می کنند و مردم دید بسیار منفی به این گروه ها دارند. نسخه سلفی مورد حمایت عربستان از اسلام گفتمان ترور کشتار و وحشت است که در ذهن مردم آلمان تداعی شده است.

متاسفانه خوانش شیعی از اسلام در آلمان وجود ندارد چون دولت ایران همیشه در سایه مسلمانان سنی و یا سلفی های تندرو به کارهای فرهنگی پرداخته و هیچ تلاشی برای تمایز اسلام شیعی ایرانی و یا اسلام اهل بیت با اسلام اکثریت به بهانه شعارهای وحدت طلبانه در اروپا نپرداخته است. این در حالی است که چین و روسیه به تفاوت خوانش اسلام شیعی ایرانی با اسلام وهابی-سلفی آگاه شده اند.

 عربستان و قطر تلاش می کنند نگرش جهان اهل سنت را نیز با پول بسمت وهابیت تغییر دهند. متاسفانه در اروپا هنوز ذهنیتی یا شناختی از تفاوت اسلام شیعی و اسلام سلفی/ سنی ایجاد نشده است بهمین دلیل نگاه مردم نسبت به مسلمانان در اروپا بسیار منفی است.

thomas-de-maiziere2

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
 width=270
Greenmatech
Iran
notruf

     job