fblike job contact English English English 

«نبرد من» هیلتر در صدر جدول فروش کتاب در آلمان

mein-kampf

با وجود مخالفت شدید لابی قدرتمند صهیونیست در آلمان بالاخره این کتاب اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم چاپ شد. صهیونیستها تلاش کردند مقدمه ای بر کتاب بنویسند تا بر ذهنیت خواننده اثر گذاری کنند. واقعیت این است که اولین بار در جهان این هیتلر بود مفاهیم صهیونیست و لابی گسترده آنها در جهان و سیطره بر اقتصاد، نهادهای مالی و رسانه ها را بیا کرد.

در این کتاب هیتلر نظریاتی ارائه می دهد. متاسفانه بعلت نفرت نژادی از روسها دچار خطاهای استرانژیک می شود از جمله اعتماد بی اندازه به انگلیس  و طرح ناتو ضد کمونیست و نقشه راه جنگ اینده خود را ترسیم کرده و چرچیل بر اساس محتویات همین کتاب بسیاری از افکار های هیتلر را ذهنیت خوانی کرده و حمله به روسیه را قطعی می دانست. نازی ها نسبت به انگلیسی یک ضعف احساسی داشتند در حالیکه در استانه تسخیر انگلیس رسیده بودند با خطای بارزی از جانب هیتلر جنگ را به مرز روسیه کشانند. هیتلر در زمانی که در زندان بود 1925 این کتاب را نوشت. او متهم به راه اندازی تظاهرات 20 هزاری نفری ضد تجزیه ایالت باوارایا بود و مخالف جدایی مونیخ از آلمان بود. بهمین دلیل بعد از سرکوب تظاهرات و کشته شدن مردم او را بمدت 5 سال در زندان حبس کردند.

ویرایش جدید کتاب «نبرد من» نوشته «آدولف هیتلر» رهبر حزب نازی‌ آلمان بار دیگر به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در این کشور تبدیل شد.

 بیش از ۸۵ هزار نسخه از این کتاب از سال گذشته به فروش رسیده است. این در حالی است که در نسخه‌های جدید این کتاب که برای چاپ ششم هم آماده می‌شود، بنابر قوانین آلمان صلیب شکسته در کتاب چاپ نشده و موارد انتقادی کارشناسان هم در کتاب آورده شده است.

با این حال گروهی یهودی این کتاب را که فقط در چاپ نخست خود در اوایل سال 2016، 4 هزار نسخه فروش داشته است را محکوم کرده‌اند.

کتاب نبرد من نخست در سال 1925 یعنی 8 سال پیش از اینکه هیتلر به قدرت برسد، منتشر شد. تا پایان جنگ جهانی دوم، این کتاب 12 میلیون نسخه به فروش رفت.

حق کپی‌رایت انتشار این کتاب در اول ژانویه 2016 به پایان رسید و تصمیم بر این شد که پس از حدود 70 سال، بار دیگر این کتاب روانه بازار شود.

این خبر در شرایطی منتشر می‌شود که فعالیت گروه‌های راست‌گرا با گرایش‌های افراطی ضد مهاجران و ضد مسلمانان در آلمان شدت گرفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact