fblike job contact English English English 

ساختمان اتحادیه اروپا یا برج بابل؟

eu-babel

امروزه بر کسی پوشیده نیست معماری غالب ساختمان ها و نهاد های بین المللی مالی بانکی از سمبل های خاص ایلومیناتی استفاده می کنند. جریان ایلومیناتی هم ریشه عمیق در تمدن مصر باستان، کابالا و همینطور فراعنه و نمرود بهره می برد. جریان ایلومیناتی در واقع آنچه را که در اسطوره ها دجال نامیده شده نمایندگی می کند. تک چشم مهمترین نماد این جریان است که در دلار آمریکا و بر فرار بسیاری از برج های وابسته به این جریان و ساختمانی تجاری و مالی جهان وجود دارد که از بزرگترین هرم مصر باستان الهام گرفته شده است.

از زمان تکمیل ساختمان پارلمان اروپا در ۱۴ دسامبر ۱۹۹۹ ٬ سبک معماری این سازه موجب تعجب بسیاری گردید و سوالاتی را در این زمینه بوجود آورد. برج اصلی که ساختمان “لوییس وایس” نام دارد٬ دارای نمایی ویژه و مدرن است. اما چرا این ساختمان نیمه کاره به نظر می رسد.؟

بعد از کوچ بنی اسراییل از مصر و دانستن اینکه آنها 12 سبط (گروه) بودند. دانستن این نکته الزامی است که پارلمان اروپا نیز بر پایه 12 کشور تشکیل شد و این نکته حتی در پرچم این سازمان با 12 ستاره مشهود است.

مدافعان اظهار می کنند که این موضوع “ماهیت ناتمام اروپا” را منعکس می کند . با این وجود برخی تحقیقات حاکی از نمادگرایی تاریک و عمیق بکار رفته در این ساختمان است. با افشای منشا حقیقی تفکری که در پس ساختمان لوییس وایس قرار دارد ٬ باورهای سری و رمز گونه ی برگزیدگان ذی نفوذ در طبقه ی حاکم تفسیر ویژه ای که از متون کهن کتاب مقدس ارائه می دهند ٬ بیشتر نمایان می شود.

مقصود از سبک خاص معماری بکار رفته در ساختمان لوییس وایس٬ ایجاد شباهت با تابلو ی نقاشی “برج بابل” ٬ اثر پیتر بروگل- سال ۱۵۶۳م. ٬ می باشد. نقل است که برج بابل هرگز کامل نشد. بنابراین ٬ پارلمان ملل متحد اساسا ادامه دهنده ی کار ناتمام نمرود است که در صدد ساخت برج بابل بود.
داستان نمرود و برج بابل در بسیاری از متون تمدن های کهن از جمله کتب عبری٬ اسلامی٬ یونانی و کابالا آمده است . گفته شده که نمرود بنیانگذار و پادشاه اولین امپراطوری ٬ پس از فروکش کردن طوفان نوح بود . قلمرو حکومت وی شامل شهرهای بابل٬ ورکاء ٬ اکاد و کالنه (بخشهایی از عراق وسوریه ی کنونی) می شد.
بنابر توصیفات کتاب مقدس ٬ بابل شهری بود که مردم آن به یک زبان واحد سخن می گفتند و همگی از شرق به آنجا مهاجرت کرده بودند . آنجا زادگاه نمرود بود . او تصمیم گرفت تا برجی بسیار بلند را در آن شهر بنا کند. “آنقدر بلند که نوک آن در آسمانها باشد ”.  در نسخه ی دیگری از داستان که در کتاب مقدس یهود آمده ٬ جملات زیر از زبان سازندگان برج اضافه شده است:

خداوند چنین حقی ندارد که دنیای بالاتر را برای خود انتخاب کرده و جهان پائین را به ما واگذارد. بنابراین٬ ما برای خود برجی ساخته و بر فراز آن بتی با شمشیری در دست قرار می دهیم تا چنین به نظر آید که گوئی ما قصد داریم با خداوند بجنگیم.

خداوند٬ پس از مشاهده ی ماهیت کفر آمیز آن برج ٬ به هر شخص گفتاری (زبانی) متفاوت داد تا آنها به اشتباه افتاده و سردرگم شوند و در نهایت از ادامه ی ساخت برج عاجز گردند . سپس این مردم در سراسر دنیا پراکنده شدند.

در اینجا می توان پوستر رسمى منتشر شده به مناسبت تاسیس پارلمان اروپا را مشاهده کرد:

دراین پوستر مردم اروپا را می بینیم که با تاسیس اتحادیه اروپا برج بابل را دوباره بنا کرده اند. ذکر چند نکته در این باره ضروری به نظر می رسد: نخست٬ این موضوع که ساختمان لوییس وایس از بنای برج بابل الهام گرفته شده ٬تائید می گردد . در اینجا دقیقا همان تصویری از برج به نمایش درآمده است که در نقاشی پیتر بروگل به چشم می خورد.

جزئیاتی نظیر ویرانی قسمتی از شالوده ی برج نیز دیده می شود. می توان گفت که دیگر هیچ شبهه ای در این باره باقی نمی ماند. دوما٬ شعار “اروپا: زبانهای متعدد٬ صدای واحد”٬ اشاره به زمانی دارد که خداوند با خلق زبانهای گوناگون باعث سردرگمی مردم گردید. پارلمان قصد دارد مطابق با اسطوره به شیوه ای موثر٬ تنبیهی را که خداوند در نظر گرفته بود٬ وارونه نماید . سوما٬ با نگاهی دقیق تر به ستاره هائی که در بالا مشاهده می شوند متوجه می شویم که آنها ستارگان پنج پرمعکوس قرمزهستند که وارونه ترسیم شده اند . نمادگرائی موجود در پس ستاره ی پنج پر بسیار عمیق و پیچیده است. ولی می توان گفت که ستاره ی پنج پر معمولی نشانگر “حکمرانی خدا” بوده و در مقابل٬ ستاره ی پنج پر معکوس (بافومت) نمادحکمرانی شیطان” می باشد.

eu-babel-poster-best

eu-babel-poster-best2

boheiman

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact