Tuesday, 6. December 2016  ir    ir ir
حسین غنمی مدعی اختراعات غیر قابل اجرا حسین غنمی مدعی اختراعات غیر قابل اجرا
مدتی است در فضای مجازی از مخترعی به نام حسین غنمی صحبت می شود که مدعی چند اختراع هست اما فقط در حد تئوری... حسین غنمی مدعی اختراعات غیر قابل اجرا

%d8%ba%d9%86%d9%85%db%8c

مدتی است در فضای مجازی از مخترعی به نام حسین غنمی صحبت می شود که مدعی چند اختراع هست اما فقط در حد تئوری و زبان است. اما نکته عجیب دعوت صدا و سیما از او و ثبت ایده ها بعنوان اختراع است. چطور ایده ها را در ایران می شود به عنوان اختراع ثبت کرد در حالیکه حتی یک مدل عملی کوچک هم برای آنها ساخته نشده است.

یکی از این موارد ادعای ایشان اختراع قطار بدون چرخ است. ایشان مدعی است وزن قطار به خاطر موتور و چرخ هاست و او این وزن را در ساختار ریل انتقال داده است. البته در حد حرف بوده و عملا این کار هنوز نشده است و پیاده کردن همین ایده حتی نیاز به چند دهه مطالعه سنگین دارد. همان ادعای قرقره های متحرک ریلی خودش ایده ای عملا نشدنی است. هم از لحاظ کشف الیاژ مورد نظر اصطکاک خوردکی خنک گنندگی و هزینه مراقبت از این ریل های گران قیمت در بیابان و اما هزینه ساخت چنین ریل هایی خود چند برابر هزینه تمام شده قطار خواهد شد. وقتی ایده ای حتی برای یک کیلومتر در مقیاس کوچک پیاده نشده چطور در ایران بعنوان اختراع ثبت می شود؟

ایده دادن ساده است اما عملی کردن ایده زمین تا آسمان با تئوری فرق دارد. سالهاست در ایران عده ای هستند مدعی خودرو های بدون سوخت شده اند اما همه آنها در حد همان توهم باقی ماند.

دانشگاه های جهان در کشورهای صنعتی هزاران پروفسور و دانشجوی دکتری را برای یک چیز بسیار ساده مثلا یک پیچ یک چرخ ماشین متمرکز می کنند و برای یک قسمت بسیار جزئی و کوچک یک طرح هزار ها تز دکترا و فوق لیسانس تعریف می کنند. اما در ایران یک دفعه کسی که نه دانشی دارد و نه روش علمی را می شناسد ادعایی می کند که شاید صد سال دیگه تیم های علمی منسجم جهان به آن نرسند.

هر روز هر کسی ادعای اختراعی می کند و گله می کنند که چرا از ما حمایت نمی شود ولی حقیقت ماجرا آن چیزی نیست که آنها مدعی هستند. چرا چنین مخترعان خلق الساعه در کشورهای پیشرفته ظهور نمی کنند. نبوغ و خلاقیت در کشورهای صنعتی در پروژه و طرح بین اعضای تیم تقسیم شده و هر کس بر بخشی از کار متمرکز است. آقای حسین غنمی حالا یک مدل قطار پلاستیکی را روی ریل خیالی اجرا نشدنی قرار داده حتی همان مدل اسباب بازی هم حرکت نکرده است. این در حالی است که پیاده کردن هر قسمت کوچک این طرح به چند ده سال تحقیق نیاز دارد یعنی در مجموع عملی شدن اختراع ثبت شده ایرانیان به چند صد سال زمان نیاز دارد آن هم نه در داخل ایران بلکه توسط قوی ترین تیم های علمی تحقیقاتی جهان در آینده دور صورت خواهد گرفت.

ضمن اینکه شرکت و تیم مورد مدعی ایشان نه حتی یک سایت دارند و نه اعضا معلوم و شناخته شده هستند و هیچ کدام هم ادرس تماس نداشته و قابل دسترسی نیستند که پاسخگو باشند.

 

iranerbild

 • آیدین .سلام.س.ح

  October 8, 2018 #1 Author

  سلام جناب مجری من کاری به آقای غنمی ندارم همون خودرویی که در مصاحبه تون اسم میاری نمونه داره والان هم ۴ساله خودشارژ کار میکنه یا دستگاه تولید برق هم ۱۰تا نمونه داره از ۱۰کیاوات تا یک مگاوات شما یکم قبا از مصاحبه به خودت زحمت بده برو نمونه ای که داره کار میکنه رو ببین

  Reply

 • مهراد

  January 31, 2018 #2 Author

  اقا من دانش اموز دبیرستانم ما الکتریسیته رو سال هشتم خوندیم داداش یه دستگاهی اختراع شده به اسم ترانسفورماتور که از برای افزایش ولتاژ با کاهش دادن جریان استفاده میشهیزی شما اختراع کردی نمونه کاملا ابتدایی و پرهزینه و بی صرفه اون دستگاهه اگه فرمول های فیزیک رو تو معادله قرار بدین میفهمین که دستگاه ایشون اگه جریانو زیاد کنه ولتاژو کم میکنه و اگه ولتاژ زیاد کنه جریانو کم میکنه اگه کسی تونست با دادن جریان الکتریکی ولتاژو افزایش بده و از جریان کم نشه یعنی دستگاهی اختراع کرده با بازده بالای ۱۰۰ درصد ما تو زندگی روزمره دستگاهایی با بازده ۲۰ درصد استفاده میکنیم بهترینش که گوی بخار بود بازده ۵۰ درصد داشت لطفا تحقیق کنید

  Reply

  • آیدین .سلام.س.ح

   October 8, 2018 #3 Author

   سلام جناب مجری یا خبرنگار این خودرو که در مصاحبه تون اسم ازش میاری موجوده نمونه داره وداره کار میکنه بدونه سوخت تازه الان بدونه موتورشم درست شده و نیروگاه برق همچنین از ۱۰کیلوات تا یک مگاوات شما به خودتون زحمت بدید قبل از قضاوت تشریف ببر ببین ممنون ۰۹۱۲۶۸۳۰۸۷۲

   Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.