job job job  job            jobjob job  

حسین غنمی مدعی اختراعات غیر قابل اجرا

%d8%ba%d9%86%d9%85%db%8c

مدتی است در فضای مجازی از مخترعی به نام حسین غنمی صحبت می شود که مدعی چند اختراع هست اما فقط در حد تئوری و زبان است. اما نکته عجیب دعوت صدا و سیما از او و ثبت ایده ها بعنوان اختراع است. چطور ایده ها را در ایران می شود به عنوان اختراع ثبت کرد در حالیکه حتی یک مدل عملی کوچک هم برای آنها ساخته نشده است.

یکی از این موارد ادعای ایشان اختراع قطار بدون چرخ است. ایشان مدعی است وزن قطار به خاطر موتور و چرخ هاست و او این وزن را در ساختار ریل انتقال داده است. البته در حد حرف بوده و عملا این کار هنوز نشده است و پیاده کردن همین ایده حتی نیاز به چند دهه مطالعه سنگین دارد. همان ادعای قرقره های متحرک ریلی خودش ایده ای عملا نشدنی است. هم از لحاظ کشف الیاژ مورد نظر اصطکاک خوردکی خنک گنندگی و هزینه مراقبت از این ریل های گران قیمت در بیابان و اما هزینه ساخت چنین ریل هایی خود چند برابر هزینه تمام شده قطار خواهد شد. وقتی ایده ای حتی برای یک کیلومتر در مقیاس کوچک پیاده نشده چطور در ایران بعنوان اختراع ثبت می شود؟

ایده دادن ساده است اما عملی کردن ایده زمین تا آسمان با تئوری فرق دارد. سالهاست در ایران عده ای هستند مدعی خودرو های بدون سوخت شده اند اما همه آنها در حد همان توهم باقی ماند.

دانشگاه های جهان در کشورهای صنعتی هزاران پروفسور و دانشجوی دکتری را برای یک چیز بسیار ساده مثلا یک پیچ یک چرخ ماشین متمرکز می کنند و برای یک قسمت بسیار جزئی و کوچک یک طرح هزار ها تز دکترا و فوق لیسانس تعریف می کنند. اما در ایران یک دفعه کسی که نه دانشی دارد و نه روش علمی را می شناسد ادعایی می کند که شاید صد سال دیگه تیم های علمی منسجم جهان به آن نرسند.

هر روز هر کسی ادعای اختراعی می کند و گله می کنند که چرا از ما حمایت نمی شود ولی حقیقت ماجرا آن چیزی نیست که آنها مدعی هستند. چرا چنین مخترعان خلق الساعه در کشورهای پیشرفته ظهور نمی کنند. نبوغ و خلاقیت در کشورهای صنعتی در پروژه و طرح بین اعضای تیم تقسیم شده و هر کس بر بخشی از کار متمرکز است. آقای حسین غنمی حالا یک مدل قطار پلاستیکی را روی ریل خیالی اجرا نشدنی قرار داده حتی همان مدل اسباب بازی هم حرکت نکرده است. این در حالی است که پیاده کردن هر قسمت کوچک این طرح به چند ده سال تحقیق نیاز دارد یعنی در مجموع عملی شدن اختراع ثبت شده ایرانیان به چند صد سال زمان نیاز دارد آن هم نه در داخل ایران بلکه توسط قوی ترین تیم های علمی تحقیقاتی جهان در آینده دور صورت خواهد گرفت.

ضمن اینکه شرکت و تیم مورد مدعی ایشان نه حتی یک سایت دارند و نه اعضا معلوم و شناخته شده هستند و هیچ کدام هم ادرس تماس نداشته و قابل دسترسی نیستند که پاسخگو باشند.

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
یک پاسخ برای “حسین غنمی مدعی اختراعات غیر قابل اجرا

  1. مهراد گفت:

    اقا من دانش اموز دبیرستانم ما الکتریسیته رو سال هشتم خوندیم داداش یه دستگاهی اختراع شده به اسم ترانسفورماتور که از برای افزایش ولتاژ با کاهش دادن جریان استفاده میشهیزی شما اختراع کردی نمونه کاملا ابتدایی و پرهزینه و بی صرفه اون دستگاهه اگه فرمول های فیزیک رو تو معادله قرار بدین میفهمین که دستگاه ایشون اگه جریانو زیاد کنه ولتاژو کم میکنه و اگه ولتاژ زیاد کنه جریانو کم میکنه اگه کسی تونست با دادن جریان الکتریکی ولتاژو افزایش بده و از جریان کم نشه یعنی دستگاهی اختراع کرده با بازده بالای ۱۰۰ درصد ما تو زندگی روزمره دستگاهایی با بازده ۲۰ درصد استفاده میکنیم بهترینش که گوی بخار بود بازده ۵۰ درصد داشت لطفا تحقیق کنید


بازگشت به بالا


Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job