job job job  job        jobjob job  job

جنجال اسراییل و تهمت جاسوسی به ایران در آلمان

%d8%ac%d8%a7%d8%b3%d9%88%d8%b3%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b2-%d8%b2%db%8c%d8%b1%d8%af%d8%b1%db%8c%d8%a7%db%8c%db%8c%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%aa%d9%85%db%8c-%d8%a7%d8%b3

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کرده‌اند که یک شرکت وابسته به دولت جمهوری اسلامی ایران، بخشی از سهام یک شرکت آلمانی را که در حال ساخت زیردریایی برای اسرائیل است، خریده است. این موضوع به جنجالی جدید تبدیل شده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، شرکت سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران که در زمینه سرمایه‌گذاری‌های دولت جمهوری اسلامی در خارج از ایران فعالیت می‌کند، ۴.۵ درصد سهام شرکت آلمانی سیستم‌های دریایی “تیسن‌کروپ” را خریده است.

این در حالی است که اسرائیل به این شرکت سفارش داده که زیردریایی‌هایی را با قابلیت حمل موشک‌های اتمی بسازد.
خبرگزاری فرانسه نوشت که هدف ایران از چنین کاری می‌تواند «مأموریت‌های جاسوسی» یا «حملاتی در زمان جنگ اتمی میان دو کشور» باشد.

مقامات آلمانی تأیید کرده‌اند که شرکت سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران پیشتر ۷ درصد سهام شرکت سیستم‌های دریایی “تیسن‌کروپ” را در اختیار داشته ولی از ماه مه ۲۰۰۳ این میزان به ۵ درصد کاهش یافته است.

اما روزنامه‌های اسرائیلی نسبت به این موضوع اعتراض کرده و روزنامه “یدیعوت آحارونت” روز یکشنبه تیتر زد: «پول اسرائیل، به سود ایرانی‌ها».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Iran
notruf

     job