fblike job contact English English English 

فیدل کاسترو خاکستر شد

cuba-castro

خاکستر فیدل کاسترو، روز یکشنبه ۴ دسامبر در شهر “سانتیاگو د کوبا” بخاک سپرده شد و به این ترتیب مراسم رسمی عزاداری ۹ روزه برای رهبر انقلاب کوبا به پایان رسید. شب گذشته، رائول کاسترو، رئیس جمهور کوبا و جانشین فیدل کاسترو، سوگند یاد کرد که راه برادرش را ادامه خواهد داد و از کشور و سوسیالیسم دفاع خواهد کرد.

بنابر گزارش‌ها، هزاران نفر از مردم کوبا در ورودی گورستان محل بخاکسپاری ماشین حامل خاکستر فیدل کاسترو را بدرقه کردند اما مراسم اصلی بخاک سپاری به گونه خصوصی و بدون سخنرانی مقام‌های رسمی برگزارشد. خبرگزاری فرانسه از قول “سگولن رویال segolene_royal” وزیر محیط زیست فرانسه که به نمانیدگی از کشورش برای شرکت در مراسم رسمی ادای احترام به فیدل کاسترو به کوبا رفته است گزارش داد که مراسم امروز «به سادگی» برگزار شد.

“سگولن رویال” که نامزد حزب سوسیالیست در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در سال ٢٠٠٧ بود، روز شنبه سوم دسامبر در شهر “سانتیاگو دِ کوبا” در مراسم بزرگداشت کاسترو شرکت کرد و با تجلیل از رهبر انقلاب کوبا گفت که «مردم کوبا به لطف کاسترو، سرزمین، زندگی و سرنوشت خود را بازپس‌ گرفتند».

رویال همچنین اضافه کرد که درباره نقض حقوق بشر در کوبا در زمان کاسترو که از سوی سازمان ملل متحد و همچنین نیروهای اپوزیسیون مطرح می‌شد، «اطلاعات نادرست بسیاری» وجود دارد.

“فرانسوا بایرو”، یکی از سیاستمداران میانه‌رو فرانسه با انتقاد از این اظهارات سگولن رویال گفت که وی در سال ٢٠٠٧ نیز از دستگاه قضائی چین تمجید کرده بود.

همچنین “فرانسوا دوُ روژی” یکی از نمایندگان اکولوژیست فرانسه، از رئیس جمهوری این کشور خواست تا اظهارات خانم رویال را به خاطر ارزش‌های فرانسه رد کند.

 segolene_royal

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact