Sunday, 4. December 2016  ir    ir ir
اولین قطار موشک انداز اتمی جهان اولین قطار موشک انداز اتمی جهان
به گزارش “اسپوتنیک” مطبوعات آلمان از خبر رسانه ها در مورد آزمایش موفق آمیز قطار موشکی روسی “بارگوزین” نگرانند.  این “قطار اتمی که همه... اولین قطار موشک انداز اتمی جهان

nuclear-train-russia

به گزارش “اسپوتنیک” مطبوعات آلمان از خبر رسانه ها در مورد آزمایش موفق آمیز قطار موشکی روسی “بارگوزین” نگرانند.  این “قطار اتمی که همه ازآن وحشت دارند” زمان جنگ سرد را به یادآوری می کند. نشریه Die Welt  می نویسد، تصمیم ناتو در استقرار گردان‌های کوچک دفاعی در لهستان و کشورهای بالتیک مستقر با واکنش شدید مسکو روبرو شد.

افزایش نیروهای نظامی در منطقه کالینینگراد (بخش غرامت گرفته شده از آلمان یا پروس غربی) و ارسال نیرو به مرزهای غربی روسیه، همگی ناشی از سیاستهای غرب می باشد. از نظر مسکو، غرب در پی افزایش نیروی ناتو در شرق اروپا نشان می دهد که غرب از حد خود پا فراتر گذارده. از این در بین پیشگیرهای مسکو ، بازسازی قطار اتمی نیز دیده می شود. این قطار جنگی با نام” بارگوزین”حاوی بمب های اتمی دور برد می باشد. خبرنگاران روزنامه”فوکوس” نگران این موضوع هستند که “بارگوزین” ممکن در مکانی دور تر از مرز ها و خط مقدم حضور داشته باشد و همواره قادر است دائما جابجا شود و از دورترین نقاط اروپا را مورد هدف قرار دهد. آخرین نوع ازاین قطارها،  بازمانده  از زمان شوروی سابق در سال 2005 از رده خارج  شد و اکنون به بازسازی دوباره  آن اقدام کردند. راداهای امروزی قادر به تشخیص”بارگوزین” نمی باشند، به دلیل اینکه “بارگوزین” کاملا شبیه قطارهای معمولی می باشد.

nuclear-train

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.