fblike job contact English English English 

عصر راست ها

dpatopbilder - epa05650081 Austrian right wing Freedom Party (FPOe) top candidate Norbert Hofer (R) and top candidate Alexander Van der Bellen, supported by The Greens, pose for photographs ahead of a television debate in Vienna, Austria, 27 November 2016. The repeat of the Austrian Presidential election runoff will take place on 04 December 2016. EPA/CHRISTIAN BRUNA Foto: Christian Bruna/EPA/dpa +++(c) dpa - Bildfunk+++

انتخابات اتریش و فرانسه پیش رو است و احتمالا در هر دو کشور راست ها حکومت را خواهند گرفت. بعد از آمدن ترامپ دومینوی روی کار آمدن راست ها تسریع خواهد شد. آلمان هم راست خواهد شد اما بعلت پیچیدگی های نفوذ خارجی در سیستم حکومتی آلمان کمی با تاخیر صورت خواهد  گرفت و شاکله جامعه آلمان زیر پوستی راست شده است و تنها یک تلنگر تا راست شدن آلمان باقی مانده است. در مجموع باید گفت عصر راست ها در جهان شروع شده است. البته این راست های نوین پوست اندازی کرده با جریان قدیم راست کمی متفاوت هستند. اما بن مایه همه آنها بازگشت به هویت و مقاومت در برابر جهانی شدن و مخالفت با مهاجرت و بویژه مهاجران مسلمان است. در ایران هم پیش بینی می شود که دوباره جریان راست اما با کمی تغییر و شاید ملی تر شده روی کار بیاید. جهان در حال گذر به عصر نوین است.

خبر انتخابات ریاست جمهوری اتریش:

انتخابات ریاست جمهوری اتریش یکشنبه آینده در تاریخ 4 دسامبر برگزار می شود. نتایج بیشتر نظرسنجی های اخیر نشان می دهد ‘نوربرت هوفر norbert hofer‘ نامزد حزب آزادی اتریش از رقیب خود ‘الکساندر از فان دِر بِلِن’ نامزد مورد حمایت سبزها پیشی گرقته است. نوربرت هوفر بشدت ضد سیاست های انگلا مرکل است. رهبران راست اتریش بارها توسط سرویس های جاسوسی اسراییل ترور شده اند. بر اساس آخرین نتیجه نظر سنجی که توسط موسسه تحقیقاتی یونیک برای ( ای تی وی و روزنامه تودی) در 18 نوامبر انجام شده از فان دِر بِلِن با 51 درصد آراء از هوفر با 49 درصد آراء پیشی گرفته است.
1500 نفر در این نظر سنجی شرکت کردند. فاصله کم اختلاف آراء این نتیجه نظرسنجی همچنان این سوال را ایجاد می کند که در نهایت کدام نامزد شانس بهتری برای پیروزی خواهد داشت؟
در پنج نظرسنجی که از 19 سپتامبر تا 17 نوامبر توسط موسسه گالوپ انجام شده است، هوفر همیشه با رأی 50 تا 52 درصد پیشتاز بوده. اختلاف این نظرسنجی 3.4 درصد گزارش شده که حاکی از آن است که نمیتوان بر اساس آن نتیجه اتنخابات را به طور قطعی پیش بینی کرد.
خطای نظر سنجی ها تا 4 درصد قابل اعتنا است.
نظرسنجی ها نشان می دهد که از زمان دور دوم انتخابات 22 می تا به امروز عقاید رای دهندگان نسبت به کاندیداها تقریبا تغییر نکرده است. قبلا در ماه ژوئن و ژوئیه تصور مشابهی از موقعیت کاندیدا ها وجود داشت به این معنا که فاصله اختلاف آراء هر دو نامزد همچنان بسیار اندک بود.
مدیر منطقه ای تیرول جوزف لاینر عنوان کرده است بر اساس مقررات جدید منطبق بر دادگاه قانون اساسی اتریش پروسه شمارش آراء به منظور ارزیابی آراء پستی ممکن است طولانی تر شود و تا روز سه شنبه ادامه داشته باشد.
طبق قانون اساسی اتریش یکی از راه های شرکت در انتخابات ارسال رای به صورت پستی می باشد.
آمارها نشان می دهد میزان شرکت در انتخابات از طریق پست در انتخابات ریاست جمهوری 2016 نسبت به انتخابات پارلمان 2013 میزان 40 درصد افزایش پیدا کرده است.
در زمان حاضر این پرسش که آیا آرای پستی تا چه حد بر نتیجه انتخابات پیش روی اتریش تاثیر خواهد گذاشت سوال بر انگیز است.
بر اساس حکم دادگاه قانون اساسی اتریش نتیجه انتخابات ریاست جمهوری اتریش که در اول جولای برگزار شده بود در پی اعتراض حزب راست افراطی باطل اعلام شد.
الکساندر فان دِر بِلِن، نامزد مستقل انتخابات ریاست جمهوری (حزب سبز) ، که پیروز دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اعلام شده بود، باید بار دیگر با نوربرت هوفر، نامزد حزب راست افراطی (حزب آزادی)، رقابت کند. هوفر در این انتخابات با اختلاف نزدیک به 31 هزار رأی از فان دِر بِلِن شکست خورد. انتخابات مجدد ریاست جمهوری اتریش طبق تصمیم جدید وزارت کشور قرار است روز چهارم دسامبر (14 آذر) برگزار شود.
این نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم است که نامزد هیچ یک از دو حزب اصلی اتریش یعنی حزب محافظه کار «مردم اتریش» و حزب «سوسیال دموکرات اتریش» به دور دوم انتخابات راه نیافتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact