fblike job contact English English English 

آخرین تصویر از هیتلر قبل از خودکشی

%d9%87%db%8c%d8%aa%d9%84%d8%b1

hitler

آدولف هیتلر رهبر آلمان نازی به همراه اوا براون معشوقه اش در ۱۶ ژانویه ی ۱۹۴۵ و پس از پیروزی های متعدد متفقین در اروپا به “فوهرر بانکر Führerbunker ” پناهگاه زیر زمینی خود در برلین نقل مکان کرد و از آنجا هدایت جنگ را انجام می داد. درصبح 30 آوریل، سرتیپ اس اس “ویلهلم مانکی Wilhelm Mohnke” که رهبر مرکزی نیروهای نازی در برلین بود برای آخرین بار به هیتلر اطلاع داد که برلین تا 48 ساعت دیگر سقوط خواهد کرد.

ساعاتی پس از این گزارش، هیتلر که یک روز از ازدواجش می گذشت با شلیک گلوله و همسرش با شکستن کپسول سیانور دست به خودکشی زدند. گفته می شود پیکر بی جان آن دو طبق آخرین فرمان هیتلر پیش از مرگ به محوطه بیرونی “فوهرر بانکر” منتقل شد و سوزانده شد. بر اساس گزارش ها، هیتلر در ساعت یک بعد نیمه شب با اوا براون Eva Braun (اوا همان حوا است) به صورت رسمی ازدواج کرد و فردا ساعت 3 و نیم بعد از ظهر خود و نامزدش دست به خود کشی زدند. هیتلر روزهای آخر بر اساس آخرین ویدئویی که از او موجود است دچار رعشه شدید در دستان خود شده بود. 

روخوس میش Ruch misch ” تلفنچی این پناهگاه بعدها در خاطرات خود از آخرین لحظات زندگی هیتلر گفته است: “من در یک اتاق کوچک با یک تلفن کار می کردم و اتاق در صورت حمله هوایی، تنها ظرفیت یک نفر دیگر را داشت. ناگهان شندیم که یک نفر، یکی از همراهان هیتلر را صدا زد و گفت به نظر، آن اتفاق افتاد. آنها صدای تیراندازی شنیده بودند اما من نه. مارتین بورمن، منشی خصوصی هیتلر به همه دستور داد تا آرام بگیرند. مارتین بورمن دستور داد تا در اتاق هیتلر باز شود. من هیتلر را دیدم که سرش بر روی میز قرار داشت. اوا براون روی مبل دراز کشیده بود و سرش به طرف هیتلر بود. زانوانش به طرف سینه جمع شده بود. دیدم که آنها هیتلر را پوشاندند و وقتی از کنار من رد شدند، پاهای او از پارچه بیرون زده بود. فردی سر من فریاد زد عجله کن، آنها دارند پیشوا را می سوزانند.”

wilhelm-mohnke

Wilhelm Mohnke

wilhelm-mohnke2

 سمت چپ Wilhelm Mohnke

%d9%87%db%8c%d8%aa%d9%84%d8%b12 %d9%87%db%8c%d8%aa%d9%84%d8%b13 %d9%87%db%8c%d8%aa%d9%84%d8%b14

untergrund_fuehrerbunker_04

Führerbunker

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact