job job job  job        jobjob job  job

درمان بیماری های خود ایمنی مانند پسوریازیس

autoimmue_progression-resized-600

هم اکنون بیماری های خود ایمنی 23.5 میلیون آمریکایی را تحت تاثیر قرار داده و این عدد در حال افزایش است .

بیماری های خود ایمنی یکی از عوامل منتهی شونده به مرگ در زنان زیر 64 سال می باشند . در بیماری های خود ایمنی بدن متحمل یک واکنش ایمنی نامناسب می شود و این امر باعث التهابی شدید شده و در نهایت به طور ویرانگری باعث نابودی بدن می شود . یکی از بیماری های خود ایمنی یعنی بیماری پسوریازیس اخیرا و تا حدودی پس از آشکار شدن این حقیقت که مجری و سلبریتی معروف کیم کارداشیان ، مبتلا به این بیماری می باشد ، توجه های ویژه ای در رسانه ها را به سوی خود جلب کرده است .
پسوریازیس(psoriasis) یک بیماری التهاب پوستی مزمن بوده و از جمله رایج ترین و شایعترین بیماری های خود ایمنی در ایالات متحده آمریکا به شمار می رود . این بیماری حدود 5/7 میلیون آمریکایی را متاثر کرده و این مسئله خیلی بیشتر از یک نگرانی زیبایی _ آرایشی می باشد .
بسته به شدت بیماری پسوریازیس ، این بیماری می تواند باعث شکاف و ترک پوست ، خونریزی ، درد و اختلالی قابل توجه در کیفیت زندگی شود .علاوه بر این پسوریازیس با افزایش خطر بیماری های قلبی و عروقی در ارتباط می باشد . حتی پسوریازیس ملایم و ساده نیز می تواند خطر حمله قلبی را تا 29 درصد افزایش دهد .
مشخصه التهاب مزمن در بیماری پسوریازیس ( و دیگر بیماری های خود ایمنی مانند رماتیسم مفصلی و لوپوس ) ، بیماران مبتلا به این بیماری را در معرض خطر قرار می دهد . علاوه بر بیماری قلبی و عروقی ، بیماران مبتلا به پسوریازیس به احتمال زیاد از مقاومت و پایداری انسولین ، افسردگی ، سرطان ، پوکی استخوان و بیماری های کبدی رنج می برند و احتمالا دلیل اصلی این بیماری ها در این افراد التهاب شدید و مزمن می باشد .
همیشه در ابتدا و قبل از تجویز داروهای خطرناک و قوی ، باید استفاده از درمان غذایی و تغذیه ای را امتحان کرد .
درمان های مرسوم برای بیماری های خودایمنی ، سیستم ایمنی بدن را تحت فشار قرار می دهد تا جلوی حمله سیستم ایمنی بدن نسبت به بدن فرد را بگیرد . به هر حال این امر باعث می شود که بدن نسبت به عفونت ها و حتی سرطان ها مستعدتر شود . یک مطالعه به این نتیجه رسیده است که بیماران مبتلا به خود ایمنی که بیشتر در معرض داروهای افزایش دهنده ایمنی بدن قرار داشته اند ، تقریبا با افزایش 5 برابری خطر ابتلا به سرطان مواجه بوده اند . اداره مواد غذایی و دارویی ایالات متحده آمریکا در مورد داروهای مشخصی که برای درمان بیماری های خود ایمنی استفاده می شوند هشدار صادر کرده است ، و مهمترین دلیل آن این است که این دارو ها باعث افزایش خطر سرطان می شوند . پسوریازیس ملایم اغلب می تواند تنها با استفاده از پمادها درمان شود ، این پماد ها بی خطرتر از داروهای سیستمیک می باشند ولی هنوز دارای عوارض جانبی قابل توجهی مانند نازک کردن پوست ، تغییر رنگ پوست ، راحت کبود شدن پوست ، بیشتر شدن لک های پوستی ، قرمزی و بروز آکنه می باشند ، همچنین ممکن است این پمادها پس از طی یک دوره کارآیی خود را از دست بدهند .
تغذیه یک ابزار بی خطر و قوی برای پیشگیری و در مان بیماری های خود ایمنی است .

اگرچه پسوریازیس از عامل ژنتیکی نیز برخوردار است ( حدود یک سوم از بیماران پسوریازیس سابقه فامیلی دارند ) ولی چیزی که می خوریم نیز بر روی این بیماری تاثیر گذار است . احتمال خیلی کمی برای افرادی با مصرف بالای سبزیجات سبز رنگ ، هویج ، گوجه فرنگی و میوه های تازه وجود دارد تا به پسوریازیس پیشرفته مبتلا شوند . به نظر می رسد که استرس اکسیدی ، که می تواند با این گیاهان غنی و سرشار از آنتی اکسیدان کاهش یابد ، با التهاب پوستی در بیماری پسوریازیس مرتبط است . علاوه بر این ، در چندین مطالعه علمی ثابت شده است که استفاده از روش های رژیم غذایی گیاهی باعث بهبود یافتن نشانه ها و علائم پسوریازیس می شود.

من یک رژیم غذایی بسیار مغذی ، ترکیب شده با مکمل های انتخابی و درصورت نیاز روزه گرفتن دوره ای (تغییر از رژیم های غذایی فعلی به رژیم های غذایی نظارت و برنامه ریزی شده) را پیشنهاد می کنم . روزه گرفتن دوره ای به بدن برای آرام شدن التهاب و دفع سموم موجود در بافت های سلولی کمک می کند . غذاهای گیاهی سرشار از مواد مغذی ، موادی را برای بدن تامین می نمایند که از عملکرد سیستم ایمنی بدن حمایت کرده و به بدن اجازه می دهد تا در برابر عفونت ها و سرطان ها دفاعی مناسب داشته باشد . روزه داری نظارت شده برای آب خوردن نیز جزء مهم دیگری در درمان خود ایمنی می باشد ، من سهیم بودن روزه داری در بهبود بیماری های خود ایمنی را در گزارشات خود منتشر کرده ام . به خاطر بسپارید که شرایطی که مبتلایان به پسوریازیس در آن آسیب پذیر می باشند ، و از آن جمله بیماری های قلبی ، شرایطی هستند که می توان با عادت های شیوه زندگی سالم از بروز آن ها جلوگیری کرد . تنها عارضه جانبی درمان تغذیه ای تاثیرات مثبت آن است ، تاثیرات حمایتی در برابر بیماری های قلبی ، دیابت ها و سرطان ها . این پروتوکل سالم به خاطر طبیعی و نرمال نمودن عملکرد ایمنی بدن باعث افزایش طول عمر انسان می شود .

استفاده از رژیم غذایی سالم برای درمان بیماری های خودایمنی
روش های طبیعی می تواند به شما در آرام نمودن التهاب بدن خود کمک کرده و باعث شود تا نیاز خود را به دارو ها کاهش داده و یا حتی آن را به کل از بین ببرید . من به همه افراد مبتلا به خودایمنی اصرار می کنم تا قبل از اینکه از خود دست کشیده ، یک زندگی پرخطر دارویی را شروع کرده و بیماری خود را به طور تصاعدی وخیم تر کنند ، ابتدا به امتحان کردن این روش های درمان طبیعی بپردازند :
1 – داشتن یک رژیم غذایی مغذی بر پایه سبزیجات سبز رنگ
2 – مصرف آب تازه سبزیجات
3 – مصرف مکمل های گیاهی EPA و DHA(تهیه شده از بذر كتان، روغن گردو، سويا و…..)
4 – مصرف مکمل های پروبیوتیک و آنتی باکتری
5 – خودداری از مصرف نمک ، گندم و روغن ها
6 – اطمینان حاصل کردن از اینکه بدن هیچ کمبود ویتامینی نداشته باشد.

بسیاری از بیماران من که از بیماری های خودایمنی رنج می بردند ، حال با استفاده از این روش ها سلامت خود را بازیافته اند و به دور از هرگونه بیماری و عوارض جانبی سمی داروها می باشند . برخی از این افراد که حالشان بهبود یافته است برای من نامه می نویسند ولی تا به حال آن ها را از نزدیک ملاقات نکرده ام .همه کاری که آن ها انجام داده اند این بوده است که یکی از کتاب های مرا مطالعه نموده و به روش هایی که به صورت آنلاین به آن ها اشاره می کنم عمل کرده اند .

دو نمونه از بیماران من که توسط درمان غیر دارویی و با پیروی از تغذیه سالم و گیاهی درمان شده اند:

جودی ، کسی که بیماری پسوریازیس و آرتریت پسوریازیس او درمان شده است ، یک مثال بسیار خوب است :
جودی می گوید ، ” برای من تجربه جوش و خارش پوست توام با درد بیش از 40 سال پیش و در سنین نوجوانی آغاز شد . فکر نمی کنم که دکترها در آن زمان چیز زیادی در مورد شرایط خودایمنی می دانستند( شاید حتی حالا هم چیز زیادی در مورد این بیماری نمی دانند ) . من داروهای مختلفی شامل استروئیدها ، پلکیونیل ( هیدروکسی کلروکین ) ، متوتروکسات و آنتی هیستامینز را مصرف کردم ، داروهایی که باعث متورم شدن بدنم شدند همانند والی که به گل نشسته باشد . من حدود 20 سال به درمان دارویی پرداختم وبه متخصصان پزشکی متفاوتی مانند متخصص بیماری های آلرژیک ، متخصص امراض پوستی ، متخصص خون ، روماتولوژیست ( متخصص بیماری های استخوان و مفاصل ) و متخصص غدد مراجعه کردم .

وقتی در سال 1999 به سن 50 سالگی رسیدم ، از سرتاپا به بیماری پسوریازیس مبتلا بودم و آزمایشات صورت گرفته برای بیماری های خود ایمنی دیگر شامل بیماری های لوپوس ، آرتریت روماتوئید یا روماتیسم مفصلی ، سندروم هاشیموتو و سندروم شوگرن نیز در مورد من مثبت بود . درمان دارویی تنها کمک اندکی به من کرد و من همواره از این بیماری های توام با درد رنج می بردم ، در حالی که به مدت بیش از بیست سال تمام داروهای تجویز شده توسط روماتولوژیست ها را مصرف کرده بودم ولی همچنان ناتوان از داشتن زندگی ای نرمال بودم .
در تلاش ها و جستجوهایم برای دستیابی به سلامتی بهبود یافته ، کتاب های دکتر فورمن را مطالعه کرده و روش تغذیه ای او را از سال 2001 دنبال کردم و این کار موفقیت بیشتری را برای من به دنبال داشت . حال من هیچ دارویی مصرف نمی کنم و هیچ علائمی از بیماری پسوریازیس و آرتریت پسوریازیس را ندارم .
اگر مواد غذایی مناسب و مراقبت های خوب برای بدن مهیا باشد ، بدنمان قدرتی باورنکردنی در مداوای خود دارد . همچنین من 20 پوند وزن کم کردم و دوران یائسگی بسیار راحتی را گذراندم . من خودم را یک جوان 58 ساله می دانم .”

پسوریازیس شدید کارن بعد از تنها 3 روز بهبود یافت :
” در ژانویه سال 2006 ، بیماری پسوریازیس دستان من پیشرفت کرد و اوضاع دستانم وخیم تر شد . دستانم بسیار زبر و شکاف ترک ها بازتر شده بود . در اوایل سال 2007 ، ترک های روی دستانم چندین بار عفونت کرد و دستانم بسیار ورم کرده و دردناک بودند . من از آنتی بیوتیک ها برای درمان عفونت استفاده می کردم . طی آن دوره ، یک متخصص امراض پوستی برای من توضیح داد که به نوع شدید پسوریازیس مبتلا هستم و به من پیشنهاد کرد تا مصرف داروهای شیمیایی را شروع کنم . من نمی خواستم که در این مسیر قدم بردارم و این شیوه درمانی را انتخاب کنم …….. دو ماه پیش مصاحبه دکتر اوز (Dr.Mehmet Oz) با دکتر فورمن را در برنامه رادیویی شنیدم . وقتی شنیدم دکتر فورمن می گوید که رژیم غذایی می تواند به بهبود بیماری های خود ایمنی کمک کند ، بسیار خوشحال شدم . من کتاب خوردن برای زندگی کردن را برداشتم و آن را جلد به جلد مطالعه کردم . من می خواستم آن رژیم غذایی را امتحان کنم ولی می ترسیدم به مدت کافی به استفاده از رژیم غذایی ادامه ندهم و نتوانم نتایج مورد نظر را به دست آورم . بالاخره تصمیم گرفتم تا آن را امتحان کنم . من رژیم غذایی خود را به رژیم غذایی مغذی دکتر فورمن تغییر دادم و طی دو روز دست های من به شکل باورنکردنی بهبود یافتند . در روز سوم من درمان دارویی را قطع کردم . ”
گری حالا دیگر از بیماری آرتریت پسوریازیس رنج نمی برد و مصرف دارویی خود را کاهش داده است :
” در ماه می ، شما با مهربانی به ایمیلی که در آن از شما پرسیده بودم که آیا درمان تغذیه ای شما برای بیماری آرتریت پسوریازیس با شیوه درمان بیماری پسوریازیس یکسان است ، پاسخ دادید . من کتاب شما را خریداری کردم ….. و ناگهان احساس کردم که به موفقیتی بزرگ دست یافته ام . و خبرهای خوش اینجاست . بعد از 11 هفته دنبال کردن دستورات کتاب خوردن برای زندگی کردن ….. حال هیچ گونه درد مفصلی ندارم ، مصرف قرص های متوتروکسات را از 5 قرص در هفته به 3 قرص در هفته کاهش دادم ، بیش از 50 پوند وزن کم کردم و حال به مدت 6 هفته است که تنها از شامپوی تار برای درمان پسوریازیس استفاده می کنم ( اولین بار از سن 13 یا 14 سالگی) . باورنکردنی است . بی اندازه از شما ممنونم . من به فکر این هستم که ماه آینده مصرف متوتروکسات را به طور کامل قطع کنم . “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Iran
notruf

     job