Sunday, 20. November 2016  ir    ir ir
کلاهبرداری از اتومات بازیافت زباله کلاهبرداری از اتومات بازیافت زباله
در آلمان اتومات های وجود دارند که به فاند معروف هستند. (pfandautomat) مردم بطری ها را در آن انداخته و دستگاه با خوانده بارکد... کلاهبرداری از اتومات بازیافت زباله

pfandautomat-2

در آلمان اتومات های وجود دارند که به فاند معروف هستند. (pfandautomat) مردم بطری ها را در آن انداخته و دستگاه با خوانده بارکد ویژه به آنها پول می دهد. هدف این اتومات ها ترغیب مردم به جمع کردن بطری ها از سطح شهر هست. مردم قبل از خرید مقداری پول بابت فاند یعنی هزینه برگشت بطری باید اضافه بپردازند.  خیلی از مردم آخر هفته جلوی کلوب و بارها این بطری ها را جمع می کنند و درامد کسب می کنند. اخیرا شخصی در شهر کلن بر روی این دستگاه کلاه گذاشته و 44 هزار یورو پول دریافت کرده است.

ین مردی آلمانی بیش از 177هزار مرتبه بطری را در دستگاه قرار داده و دکمه آنرا فشار داده و پس از دریافت چند سکه، این کار را تکرار می کرد.

در شرکت Deutsche Pfandsystem Gesellschaft، سازنده این دستگاه ها، متوجه کلاهبرداری وی نشدند و به طور منظم به وی پول پرداختند. پلیس نسبت به آنچه در جریان بود، فقط پس از اطلاع یک فرد ناشناس، عکس العمل نشان داد و پیگیر این موضوع شد. قاضی پرونده وی تصمیم گرفت که، او کنار این دستگاه بنشیند و همین کار را در طی چند روز تکرار کند. متهم در پاسخ وی گفت:در حین انجام این کار برای اینکه حوصله اش سر نرود، به رادیو گوش می داده. این کلاهبردار به 10 ماه زندان محکوم شد.

ایرانبیلد

pfandautomat

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.