Thursday, 17. November 2016  ir    ir ir
چرا روسیه لینکدین را فیلتر کرد چرا روسیه لینکدین را فیلتر کرد
روسیه اعلام کرد به دلیل نشت اطلاعاتی کاربران روسی و به دلایل امنیتی سایت لینکدین را فیلتر کرد. این در حالی است که در... چرا روسیه لینکدین را فیلتر کرد

%d9%84%db%8c%d9%86%da%a9%d8%af%db%8c%d9%86

روسیه اعلام کرد به دلیل نشت اطلاعاتی کاربران روسی و به دلایل امنیتی سایت لینکدین را فیلتر کرد. این در حالی است که در ایران اینستاگرام  و لینکدین فیلتر نیست اما در چین و روسیه به ترتیب فیلتر شده اند. اما علت واقعی فیلترینگ این سایت در روسیه را می توان حدس زد. روسیه برای جلوگیری از فرار نخبگان یا دزدی نخبگان و مهندسان و متخصصان فنی خود دست به این کار زده است. سازمانهایی برای فراری دادن و جذب نخبگان برای ضعیف نگه داشتن کشورهای رقیب وجود دارد.

دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رییس جمهور روسیه گفت: “این اداره در مطابقت کامل با قوانین روسیه عمل می کند و از شرکت های مربوطه هم درخواست می نماید که مطابق قوانین و مقررات موجود در کشور ما عمل کنند”. وی افزود: “این اقدام به هیچ نحوه ای به منزله سانسور نیست”. لینکدین سرویس شبکهٔ اجتماعی و تجاری است که در دسامبر سال 2002 میلادی ایجاد شده و بزرگترین سایت کاریابی و ارتقای شغلی در جهان به شمار می آید. با این حال مقامات روسی معتقدند که سایت لینکدین اطلاعات کاربران روسی خود را در اختیار نهادها و سازمان های امنیتی دیگر کشورها قرار می دهد و سازوکارهای امنیت لازم برای کاربران در این سایت در نظر گرفته نشده است.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.