fblike job contact English English English 

شمشیربازی ایران قهرمان جام جهانی

iran

تیم ملی شمشیربازی ایران با خلق شگفتی در جام جهانی ۲۰۱۶ موفق شد عنوان قهرمانی مسابقات را نصیب خود کند. در این مسابقات که به میزبانی سنگال برگزار شد، ایران در اسلحه سابر توانست با برتری در تمام مبارزه‌ها روی سکوی نخست بایستد. پیروزی ۴۵ بر ۳۹ در مسابقه نهایی در برابر ایتالیا باعث شد شاگردان پیمان فخری به نشان طلا دست پیدا کنند. تیم ملی اسلحه سابر ایران با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، فرزاد باهر ارسباران و محمد رهبری در این رقابت‌ها حضور یافت.

این اولین مدال شمشیربازی ایران در جام جهانی است و پیش از این، هرگز جایی روی سکوهای سه گانه نداشت. تیم ملی ایران در نیمه نهایی، کره جنوبی را با نتیجه ۴۵ بر ۳۴ شکست داد. مهم‌ترین نبرد این مسابقه، تکرار دیدار رده بندی المپیک ریو دو ژانیرو بود. در برزیل، کیم موفق شد عابدینی را شکست دهد اما این بار در قاره آفریقا، نصیبی جز شکست نبرد.

سابریست‌های ایران در بازی نخست خود که رقابتی بین قدرت‌های برتر آسیا بود، ۴۵ بر ۲۲ در برابر ژاپن به برتری رسیدند. ایران در دومین بازی مقابل آمریکا تیم اول رنکینگ جهانی قرار گرفت. در شرایطی که دو تیم در امتیاز ۴۴ مساوی بودند، مجتبی عابدینی توانست امتیاز چهل و پنجم را در برابر داریل هامر نصیب خود کند.

پیشتر، بهترین رده تیم ملی ایران در رقابت‌های جام جهانی، کسب جایگاه چهارمی بود. بازیکنان ایران در حالی قهرمان شدند که فدراسیون شمشیربازی حتی گرمکن یکدست نیز برایشان تهیه نکرده بود. به همین خاطر با لباس‌های متفاوت روی سکوی قهرمانی قرار گرفتند.

iran-fencing

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact