job job job  job        jobjob job  job

کوروش جان و روح ملت ایران

%d9%be%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d8%af

باندازه کافی نوشتار درباره شبهات و نفرت پراکنی ایران ستیزان درباره حضرت کوروش وجود دارد و بنا نداریم این نوشتار یک پاسخی به استدلال های احمقانه و مغرضانه عده ای آلت دست جریان های ضد ایرانی باشد. البته قطعا برخی ناهنجاری ها و سوء استفاده معدودی گروه های سلطنت طلب و یا شعارهای سیاسی که در فاصله نزدیک موبایل های شخصی برخی افراد ضبط و نشر داده شده مورد تایید هیچ ایران دوستی نیست چون این رفتار بهانه برای مانع تراشی دشمنان فرهنگ ایران در زیر سوال بردن نکوداشت زیبایی هست که ملت ایران برای کوروش بزرگ که در قرآن با عنوان ذوالقرنین یاد شده انجام داده اند. بیشتر آشفتگی دشمنان کوروش این جماعت ذهن پریشان و کم دانش، زمانی آغاز شده که حضور میلیونی مردم در پاساگارد  لرزه بر تن آنها و وحشت بر جان آنها افکنده است.

دشمنان درجه اول کوروش، پان ترکهای مزدور وابسته به سازمان امنیت ترکیه هستند که در شکلهای گوناگون در ایران فعالیت می کنند. برخی از پان ترکها حتی در لباس نماینده مجلس و اشخاص موجه مذهبی در سیستم یا رسانه ها در حال فعالیت هستند. متاسفانه بخشی از نهادهای امنیتی از دسته ای از این مزدوران خائن وابسته ترکیه برای اهداف سیاسی خاص هم استفاده می کنند که نمی توان جزییات آن را برای عموم مطرح کرد. 

این رفتارها که برای تخریب چهره کوروش این روزها انجام داده اند بهتر است نتیجه آن را پیشاپیش به آنها بگوییم و گمانم خود هم می دانند که نتیجه آن چیست. کجا و کی در این سرزمین یک میلیون نفر بر مزار کوروش رفته بودند؟ این یک حادثه خارق العاده در سطح جهانی بوده طوری که در رسانه های منطقه هم بازتاب داشته است. دشمنان ایران بدانند نتیجه رفتار ضد ایرانی آنها این خواهد شد که این یک میلیون نفر سال 1395 به تعداد ده میلیون نفر در سال 1400 خواهد رسید.

عده ای از دوستان دیگر تحت تاثیر جو این گروه های مخفی ضد ایرانی در لباس های مختلف به ظاهر موجه قرار می گیرند. در واقع گرگ هایی در لباس میش که البته تک تک آنها برای پاسداران ایران شناخته شده هستند و رصد لحظه به لحظه می شوند. دشمنان ایران بدانند بخصوص پان ترکهای مزدور وابسته به ترکیه و الهام علی اف که تلاش برای تصاحب هویت ملی آذری های غیور نژاده ایرانی به نام چنگیز خان و سلجوقی های وحشی دارند، جوانانی با شور ملی در ایران وجود دارند که در شناخت رفتارهای مذبوحانه آنها به تخصص رسیده اند و کوچکترین دست از پا خطاکردنی از آنها پاسخی از جنس قهرمانان شاهنامه خواهد داشت.

نکته مهم دیگری که پان ترکها باید بدانند این است که حضور آنها یک برکت بوده است و حضور میلیونی امروز مردم در پاسارگارد به برکت حضور منفور همین جماعت در توهین به هویت ملی ایرانیان در طول این سالیان بوده است. جماعتی وابسته به سازمان امنیت ترکیه که آزادانه در کشور ضد ایران و هویت ملی تبلیغ می کنند. دریغا  که حمایت مالی و رسانه ایی هم می شوند. اگر پان ترکها نبودند روح ملت ایران برای عشق به تمام وجود به هویت ایرانی و ملی آن بیدار نمی شد و هرچه تلاش مذبوحانه و خانئانه این جماعت بیشتر شود بدانند این آتشفشان عشق به ایران سرانجام منفجر خواهد شد و خاکسترهای آن بر کل جهان سایه خواهد افکند.

کسانی که به دلایل سیاسی خاص اکنون از جماعت خائن و مزدوران ترکیه استفاده ابزاری می کنند یک اشتباه بزرگی مرتکب شدند و بزودی پشیمان خواهند شد. بجای اینکه دست به دامان فروهر نیاکان و فرهنگ بالنده آنها برای قدرتمند شدن بیشتر ایران استفاده کنند در مسیری مخالف جریان هویت یابی ملت ایران حرکت نموده و روزی برای سرکوب این مزدوران میهن فروش و برای تامین امنیت کشور، شبیه این هزینه که اکنون برای مبارزه با داعش می پردازیم اگر دیر شود باید بپردازند.

نکته مهم که دوستداران ایران باید با هوشیاری رعایت کنند از سمبل های ملی برای اهداف سیاسی و موضوعات دین ستیزانه استفاده نکنند. برخی شعارهای روز کوروش بر علیه عربها هر چند از نظر تاریخی حاکی از دل پر درد ایرانی ها بود اما شعارهای نژادپرستانه دقیقا خلاف منش کوروش بوده است. عربهای ایران همخون و برادر ما هستند. شعاری که به نماد های عرب ستیزی در ایران معروف شده بیشتر منظور وجه تاریخی آن است نه عربهای عزیز ایران و برادران عرب در کشورهای همسایه ما.

تجربه در طول این سالها نشان داده بیشترین و قوی ترین روحیه ملی و ایران خواهی در مردم خوزستان وجود دارد و این حس در خوزستان از همه استان های ما قدرتمند تر است. اگر عده ای از روی احساسات شعارهای اشتباه مخالف کردار و منش کوروش بدهند به این روند بیدارسازی آتشفشان عشق به ایران و هویت ملی آسیب می زنند. رفتارها باید در چهارچوب قانون کشور و احترام به کرامت انسانیت باشد. بسیار زیاد از میان مسئولان و حاکمیت سراغ داریم که در این حس با ملت ایران شریک هستند نباید با رفتارهای که ممکن است مورد سوء استفاده جریان های سیاسی ضد ایرانی قرار بگیرد و موجب نگرانی های امنیتی که اتفاقا پان ترکهای تغییر شکل داده شده و مخفی دامن می زنند همسو شوند.

برخلاف برخی اظهار نظرها محبوبیت کوروش هیچ تناقضی با جایگاه رهبری در ایران یا تقدسات و امامان معصوم شیعه و اتحاد ملی ندارد. این در واقع هدفی برای ترساندن حکومت بوده تا در برابر این فوران عشق به هویت ملی موضع بگیرد. در حالیکه حاکمیت می تواند از این فرصت برای تقویت ایران استفاده کند. ایران یک کشور دو بعدی است. باید به هر دو وجه آن پرداخته شود. تا ثمره معجزات اتحاد دو بعد هویتی ایران را در منطقه جهان شاهد باشیم.

ایران هم کوروش دارد هم حسین دارد. ایران هم تجمع میلیونی پاسارگاد دارد و هم تجمع بیست میلیونی اربعین دارد که آنهم ایرانی است. هم عربهای ایران، آریایی هستند هم تمام آذری ها و ترک زبانان ایران، آریایی هستند. آریا یک نژاد فرهنگی است نه ژنتیکی.

برخی گروه ها که هنوز نمی توانند جنبش بازگشت به هویت ملی را در خود هضم کنند می گویند حاکمیت ایران به این حس میهن پرستانه دامن می زند در حالیکه بدنه حاکمیت خود تنها نظاره گر روند هویت یابی ملت ایران است. یکی از رسانه های عرب منطقه اخیرا مقاله جالبی درباره هویت یابی ملت ایران نوشته و از درخواست های بیشمار مردم برای تغییر نام از عربی به نامهای ایرانی گزارشی نوشته بود.

در پایان شایسته است بگوییم بسیار منطقی و به دور از احساسات از فرصتها برای تقویت ایران و آرمانهای انسانی که در نهاد این فرهنگ بالنده و خجسته نهفته است بعنوان آلترناتیوی برای فرهنگ جهانی معرفی نماییم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Iran
notruf

     job