fblike job contact English English English 

چشم زخم یا چشم دجال؟

 %da%86%d8%b4%d9%85-%db%8c%d9%87%d9%88%d8%af

ایرانبیلد: چشم دجال یک نماد چند هزار ساله است و مربوط با کابالا یا عرفان یهود است. دست های پنهانی که در راس هرم قدرت و ثروت جهان قرار دارند تلاش می کنند کابالا یک دین جهانی شود. این یک نظریه یا تئوری توطئه نیست و واقعا یک برنامه در حال اجرا هست. یهودیان بعلت زندگی در مصر با تمدن و نماد های آیین مصر عجین و آغشته شده و بسیاری از اسطوره های این کیش به اسم دین از اسطوره های مصر باستان است که در  مسیحیت و اسلام و حتی دین زرتشت هم تا حد زیادی رخنه نموده است.

برای نمونه تقدس عدد 72 در دین زرتشت از مصر آمده است. نماد فروهر از مصر امده اما ایرانی ها تعبیر و شکل آن را تغییر داده اند و متناسب با فرهنگ آریایی خود آن را ایرانی تر نموده اند. یکی دیگر از این نماد های کهن، خمسه تک چشم است.

تک چشم نماد ایلومیناتی است. ایلومیناتی جریان خاصی از روشنفکری یا به ظاهر روشنفکری است که از اینگول اشتات (آلمان) شهری که خودروی audi تولید میکند از فردی به نام ادام وایس هواپت Adam weishaupt  ریشه گرفته است. جریانی ضد مسحیت که در رنسانس اروپا نقش مهم داشته است اما ریشه این جریان در حقیقت به جنگ های صلیبی بر می گردد.

فری ماسونری یک از شاخه های جریان ایلومیناتی است. این تشکیلات بیشتر برای حفاظت یهود از ستم هایی که در طول تاریخ بر آنها روا می شده ساخته شده است. در این منطق بی دینی یا گسترش علم و سکولاریسم موجب حفاظت یهود از دست گروه های مذهبی تندرو می شود. شاخه سازی در دین و عرفان به شکلی هر یک بخشی از هویت اصلی دین جهانی را داشته باشند نیز دیگر اقدامات این جریان است. بعد از این مرحله باید دین کابالا جایگزین بی خدایی و بی دینی شود. (نظریات آلبرت پایک )

ایلومیناتی یا همان جریان تاریخی دجالیسم مهمترین نمادش تک چشم است و در طول هزاران سال گذشته در بسیاری از کتب درباره آن حرف زده اند. در ایران برخی ریشه چشم جهان بین را از تک چشم می دانند. نماد بالا هم پنجه یهودی به نام حمسه یا خمسه است که در شیعه با کمی تغییرات ظاهری و حذف تک چشم نیز استفاده می شود و نماد اهل بیت و حضرت ابولفضل و کربلاست. برخی معتقدند پنج تن آل عبا از اهل بیت از پیش بینی های تورات هست و برخی هم نظریه دیکری در این رابطه دارند.

در هر صورت نماد بالا نماد شیعی نیست اما بطوری عمدی و گسترده در شهرهای مذهبی شیعه نشین در اطراف حرم ها به عنوان نماد اهل بیت یا نماد چشم زخم فروخته می شود و غالبا اکثرا آن را اشتباه می گیرند. پنجه خمسه شیعه تک چشم یا ستاره پنج ضلعی داوود ندارد.

امیر تتلو که به تازگی به جرم اشاعه چنین مواردی از زندان آزاد شده بعلت نداشتن آگهی از این تفاوت تاریخی این نماد تک چشم کابالایی را بعنوان چشم زخم پست ایستاگرام گذاشته و نادانسته خود را دوباره در معرض اتهام ترویج نمادهای شیطان پرستی غری ماسونی و کابالایی قرار داده است. البته عموم مردم از این ریشه های تاریخی آگهی ندارند.

حمسه ( عبری: חמסה) در واقع نوعی تعویذ و طلسم به شکل کف دست با پنج انگشت باز بوده است. این نماد در کشورهای خاورمیانه و افریقا بعنوان نمادی مذهبی٬ دیوارآویز و زیورآلات رواج داشته و با ظهور تشیع نماد دست حضرت ابوالفضل و پنج شخصیت تراز اول مقدس شیعه شده است.

 

 

%d8%a7%d8%a8%d9%88%d8%a7%d9%81%d8%b6%d9%84

نماد شیعی پنجه مقدس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact