job job job  job        jobjob job  job

هالووین

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

هالووین یک جشن سنتی می باشد که مراسم آن سه شبانه روز ادامه دارد و در شب ۳۱ اکتبر (دهم آبان) برگزار می‌شود. بسیاری از افراد در این شب با چهره های نقاشی شده, لباس‌های عجیب و غریب و غیرمرسوم می‌پوشند و کودکان برای قاشق زنی برای جمع‌آوری نبات و آجیل به در خانه دیگران می‌روند. جشن هالووین بیشتر در کشورهای انگلستان، ایرلند، اسکاتلند، آمریکا, کانادا, فنلاند, سوئد و آلمان مرسوم است. این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند.

یکی از نمادهای هالووین یک کدوتنبل است که درون آن را خالی کرده و برای آن چشم و ابرو و دهان به صورتی ترسناک درمی آورند و با روشن کردن شمع در درون کدوتنبل به آن جلوه‌ای ترسناک میدهند.

فعالیت های هالووین شامل است: حضور در صحنه های جشن در خیابانها و مراکز شهر با لباس رنگارنگ و عجب و غرب و چهره های ترسناک و نقاشی شده، تزئین، کنده کاری کدو تنبل و روشن کردن شمعی درونش همچو فانوس، آتش بازی، روشن کردن چراغهای کوچک همچو ریسه و سیب بازی “در یک تشت پر از آب چند سیب میریزند و بچه ها با دهان باید سیبهای شناور در آب را بیرون بکشند” و بازی های فالگیری و غیب گویی و پیش گویی کردن، شوخی و جوک تعریف کردن, بازدید از جاهای خالی از سکنه وترسناک، گفتن داستانهای ترسناک و تماشای فیلم های وحشتناک.

در بسیاری از نقاط جهان، مراسم دینی مسیحی اجرا میشود، از جمله حضور در مراسم کلیسائی و دعا خوانی با روشن کردن شمع بر سر قبر مردگان، گر چه در جای دیگر بصورت یک جشن سکولار است و جانبه تجاری دارد. برخی از مسیحیان در طول تاریخ در این روزها خوردن گوشت در شب امتناع میورزند، یک سنت در خوردن غذاهای خاص در این روز که به شب زنده داری میپردازند، خوردن سیب و سیب زمینی و پن کیک یا کیک روح میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Iran
notruf

     job