job job job  job        jobjob job  job

شروع عملیات موصل

%d8%b9%d9%85%d9%84%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%88%d8%b5%d9%84

ایرانبیلد: همزمان با آغاز صدور فرمان حمله به موصل رسانه های عربستان و قطر شروع به هیاهو ضد بسیج مردمی عراق کردند. عربستان قطر و ترکیه سه کشور مهم لجستیک و عملیاتی اشغال موصل بودند. اکنون که آرزوهای خود در تشکیل کشور سنی وهابی شبیه عربستان بین بغداد و دمشق بر باد رفته می بینند به کارهای غیر معمول و خیانت پیشه خود در غالب دلسوزی برای اهل سنت عراق مبادرزت می ورزند.

ترکیه که عامل اصلی ورود داعش به داخل خاک عراق بود در اقدامی که هیچ نشان از خرد و نجابت سیاسی در هیات حاکمه این کشور ندارد اطراف موصل را به قصد دخالت در اینده سیاسی موصل اشغال کرده است. البته هر سه کشور که با خباثت پنهان دنبال تجزیه عراق به سه کشور بودند و علنا و صریح هم از این طرح اظهار حمایت کرده بودند نگرانند بازپس گیری موصل به خوشنامی ایران در ملت عراق منتهی شود.

از طرفی دیگر آزادسازی موصل بدون نیروهای حشد الشعبی غیر ممکن است. چون در ارتش عراق عناصر خائن وابسته به حزب بعث و عربستان زیاد هستند. سپردن دوباره موصل به این عناصر هم اشتباه هست. ماندن نیروهای عراقی در پشت مرزهای سوریه بعد از عملیات موصل هم اشتباه است و نیروهای عراقی حتما باید تا رقه پیشروی کنند تا هم غرامت و انتقام خونهای دو سال گذشته را گرفته و هم امکان تجدید قوا و بازسازی نیروها از داخل خاک سوریه به کمک سه کشور شرور نامبرده فراهم نشود.

پیش بینی می شود این عملیات تا اربعین امام حسین طول بکشد. قصد نیروهایی عراقی پایان عملیات تا قبل اربعین هست.

نام ایرانی شهر موصل بوذاردشیر منسوب به ارتخشیر پاپکان هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job