job job job  job        jobjob job  job

دومین سالگرد پگیدا در درسدن

Mehrere tausend Pegida-Anhänger demonstrieren am 17.10.2016 auf dem Theaterplatz in Dresden (Sachsen). Foto: Oliver Killig/dpa +++(c) dpa - Bildfunk+++

Mehrere tausend Pegida-Anhänger demonstrieren am 17.10.2016 auf dem Theaterplatz in Dresden (Sachsen). Foto: Oliver Killig/dpa (c) dpa – Bildfunk تجمع مردم در میدان تناتر شهر درسدن (تئاتا پلاتز)

ایرانبیلد: بیستم اکتبر 2014 اولین تجمع و راهپیمایی ضد اسلامی در شهر درسدن آغاز شد و بسرعت سرتاسر آلمان و اروپا رشد کرد. بسیاری از اعضای این جنبش در حزب AfD حزب تغییر برای آلمان قرار رفتند که توانست در چند ایالت حزب قدرتمند مرکل را تضعیف کند . این جنبش سال به سال قدرتمند تر می شود. قرار است فردا دوشنبه چند ده هزار نفر در این سالگرد شرکت کنند. علت اصلی تشکیل این جنبش وهابیت سلفی گری و داعش بوده است. که البته مورد حمایت دولتهای غربی هستند.

در دو هفته پیش که مرکل در جشن سالیانه وحدت دو آلمان حضور پیدا کرد 20 هزار نفر شرکت کردند. احتمالا از پگیدا شهرستانی اطراف بویژه لایپزیک هم در این تظاهرات حضور داشتند. پگیدا دو سال است که هر دوشنبه ضد حزب مرگل و شخص وی تظاهرات کرده و خواهان برکناری و اخراج مرگل هستند. مرکل که لهستانی است و نام فامیل او کسنر بود و پدربزرگش یک ملی گرای لهستانی دو آتیشه ضد آلمان بود و حتی در جنگ ضد آلمان در جبهه فرانسه هم حضور داشت به همین دلیل بخشی از مردم آلمان به او بدبین هستند و او را متهم به خیانت و سهل انگاری می کنند. گزارش های از همین گروه های پگیدا مبنی بر یهودی بودن مادر مرکل ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job