job job job  job        jobjob job  job

کمپین اهداء خون روز عاشورا

ghatlegah

قضیه قمه زدن در بین شیعیان همیشه مسئله چالش برانگیزه بوده و همیشه از سوی عقلای شیعه و مردم مردود بوده است. با گسترش رسانه ها و اینترنت، قمه زدن مورد سوء استفاده گسترده وهابیون و جریانهای رقیب مذهبی ضد شیعه و بخصوص ضد ایران و ایران هراسی قرار گرفته است. متاسفانه غالب این عکسهای وحشتناک قمه زنی و خود زنی مربوط به شیعیان پاکستان و هندوستان هست. در ایران این عمل مخفیانه است و با رشد قشر تحصلیکرده در جامعه خیلی نادر است و بیشتر افرادی در قشرهای پایین متعصب یا هدایت شده جریان های خاص به این کار مبادرت می ورزند.

دولت ایران با بهتر بگوییم حوزه علمیه قم سالهاست تلاش دارد بر شیعیان خارج از کشور هم تاثیر بگذارد و نقش محوری و مرکزی در رشد و تعالی فرهنگی همراه با توسعه مدرنیته در جوامع شیعه برون مرزی داشته باشد. در ایران یک جریان شیعه وابسته به شیرازی ها که به جریان شیعه انگلیسی معروف شده اند و در واقع جریان سیاسی هستند به قمه زدن از روی لجاجت تاکید دارند. همین جریان بر ضد فیلم مذهبی رستاخیر درباره امام حسین گروهی را به جلوی سینماها فرستاده تا قمه بزنند.

متاسفانه این جریان بهترین استفاده را برای وهابیت در زشت و وحشی نشان دادن ایرانیان و شیعیان دارد. جریان های صهیونیستی و تبشیری مسیحت هم در طی این سالها از همه بیشتر برای تغییر دین مردم یا دین گریزان سود جسته اند. جهت دین گریزی یا دین زدایی برخی از مردم ایران بیشتر بسوی بی دینی یا مسیحیت یا دین ایران باستان هست. که علت اصلی این حالت بیشتر به خاطر عملکرد و رفتارهای همین جریان های خشونت پیشه، همسو با حکومت یا غیر حکومت هست.

چند سالی است که برای خنثی کردن سوء استفاده از مراسم قمه زنی، شیخ زاکزاکی در نیجریه و به تبع آن علی اکبر رائفی پور موسس جنبش مصاف پیشنهاد داده اند که در روز عاشورا مردم خون بدهند و چند سالی است که نتایج خیلی خوبی داشته است و به مرور عکس های وحشتناک خود زنی شیعیان هند و پاکستان در صفحات اول گوگل که شوربختانه به اسم ایرانیان تمام می شود کاهش یافته است.

برای خون دادن روز عاشورا و شرکت در کمپین حتی لازم نیست که معتقد یا شیعه بود. این فرهنگ می تواند عام باشد. شیعه غیر شیعه، باورمند یا دین گریزها حتی معتقدان به قمه زنی هم می توانند در این کار زیبا شرکت کنند.

طراحان این کمپین اعلام کرده اند خون اهدایی برای همه مردم جهان هست صرف انسان بودن برای دریافت خون اهدایی کافی است یعنی خون دادن بدون در نظر گرفتن شیعه یا سنی یا غیر مسلمان یا باورمند بودن به دین خاص صورت می گیرد.

این جریان از اهدا کنندگان خون خواسته از خون دادن خود تصاویری آپلود کنند در اینترنت بگذارند تا تصاویر خود زنی شیعیان هند و پاکستان که متاسفانه به نام ایرانیان تمام می شود در حاشیه و اقلیت قرار بگیرند. ایران باید تلاش کند بر شیعیان پاکستان و هند از نظر فرهنگی تاثیر داشته باشد. اما نکته جالب اینجاست عربستانی ها از شیعیان که مخالف سبک ایرانی هستند حمایت مالی کرده و سپس از آنها سوء استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Iran
notruf

     job