job job job  job        jobjob job  job

ممنوعیت توزیع قرآن در اتریش

quran

سلفی ها هر آخر هفته در تمام شهرهای اروپا قرآن مجانی با ترجمه وهابیت بین مردم توزیع می کنند و غالبا هم مردم با آنها درگیر می شوند

سالها بود ایرانیان مذهبی تبلیغاتی که بنگاه های خبر رسانی سعودی درباره رشد اسلام در اروپا بیان می کردند باور می کردند در حالیکه این رشد ناشی از ورود مهاجران عرب مسلمان بویژه از شمال آفریقا بوده و دوم اینکه تازه مسلمان شده ها همه بوسیله پولهایی که وهابی های وابسته به سفارت خانه های عربستان خرج می کردند آنها را یک وهابی تمام عیار و ضد ایرانی می ساختند و نه مسلمان سنی و یا شیعه در نتیجه خوشحالی این دسته از ایرانیان از رشد مسلمان در اروپا هم غیر واقعی بود و هم غیر منطقی.

چون این افراد غالبا وهابی و ضد ایرانی بوده و کسی شیعه نمیشده است. کار اشتباه دیگر این بود که ایرانیان به بهانه وحدت در زیر سایه مراکز فرهنگی غیر شیعه و چراغ خاموش فعالیت می کردند و این باعث شد اروپایی ها تصور دهشتناک از اسلام از نوع وهابی داشته باشند و کسی از تشیع و اسلام معتدل ایرانی شناختی نداشته باشد.

اگر ایران می خواست در چنین زمینه هایی فعالیت می کرد باید اسلام از نوع ایرانی از نوع خودش و اهل بیت را تبلیغ می کرد. اکنون جنبش های قوی ضد اسلامی در اروپا شکل گرفته و بعلت جنایات عربستان و داعش و سلفی ها، نفرت عمومی از اسلام در اروپا و جهان پدید آمد و همین زمینه شد تا کشورها تک تک قوانین سخت گیرانه تر اجرا کرده و احزاب تندرو راستی و جنبش پگیدا بسرعت در حال قدرت گرفتن هستند.

به گزارش رورنامه ostreich اوست رایش (رایش شرقی) در اتریش, در پی شکایت های متعدد مردم شهر وین در خصوص اینکه توزیع قرآن توسط افرادی که احتمال میرود عضوی از گروهک تروریستی داعش باشند و این حرکت موجب ترس و دلهره آنها شده است , توزیع قرآن تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شد.
پیشتر نیز هاینز کریستیان اشترآخه رهبر حزب افراطی اتریش خواستار جلوگیری دولت از پخش قرآن توسط مسلمانان افراطی شده بود. وی تاکید کرده بود که فعالیت های همه انجمن های اسلامی، کودکستان ها و مدارس رادیکال، نیز بایستی ممنوع شود.
رهبر حزب افراطی (آزادی خواه) اتریش همچنین در یک پیام فیسبوکی از پیروان اسلام بینادگرا خواست که اتریش را ترک کنند. وی گفت: غرب با استاندارد های مشخص و حقوق دموکراتیک مطرح می شود. زندگی در اتریش طبق قانون اساسی است و ما آماده قبول شریعت اسلام در کشورمان نیستیم.
اشترآخه افزود: شریعت اسلام با هیچکدام از قوانین ما سازگاری ندارد و کسانی که بنیادگرا و تابعیت اتریشی دارند, برای اقامت در کشور نیز مشکل خواهند داشت. تمام مسلمانانی که بنیادگرا هستند آمادگی عملیات تروریستی در کشور ما را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job