fblike job contact English English English 

همکاری ترامپ با بانک ملی ایران

donald-trump

ایرانبیلد سایت ایرانیان آلمان : این همکاری جدی و آگاهانه نبوده بیشتر دستاویزی از سوی رقیب انتخاباتی او هیلاری کلینتون دامن زده شده است با این حال بر خلاف تصور همگان شاید پیروزی ترامپ  آلمانی تبار برای ایران مفیدتر باشد. هیلاری فردی کاملا صهیونیست و بشدت ضد ایرانی و کاملا آشکارا مورد حمایت عربستان و لابی وهابیت در آمریکاست. اما ترامپ سابقه او در جوانی نشان می دهد عضو گروه KKK کوکس کلان ها Ku Klux Klan بوده به پوتین رییس جمهور روسیه نیز علاقمند است. برخلاف گفته های قبلی اش ضد ایران ترامپ می تواند یک بمب مهلک و خطر بالقوه برای عربستان باشد. او همچنین برای ترکیه می تواند خیلی خطرناک باشد زیرا او از طرفداران جدی نوار منطقه کردی در حاشیه جنوبی مرزهای ترکیه است.  اخیرا هم اسنادی فاش شده که ترامپ با بانک ملی ایران همکاری داشته است. 

کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی ICIJ که چندی پیش با انتشار گزارشی جنجالی در مورد فسادهای مالیاتی رهبران بزرگ دنیا به واسطه مؤسسه موساک فونسکا بر سر زبان ها افتاد، به تازگی گزارشی منتشر کرده که نشان دهنده یک رابطه تجاری و مالی میان بانک ملی ایران و دونالد ترامپ است.

در واقع پررنگ کردن ماجرای اجاره ساختمان توسط بانک ملی از دونالد ترامپ بیش از آن که هدفش زدن بانک ملی ایران باشد، دونالد ترامپ را ـ آن هم در حساس ترین برهه انتخابات ـ هدف قرار داده و این سؤال را ایجاد کرده که چرا ترامپ که خود یکی از منتقدان کلینتون است و از وی به دلیل عدم سخت گیری در مورد ایران انتقادات تندی کرده، خود با بانکی قرارداد مالی بسته که وزارت خزانه داری آمریکا آن را یک بانک دولتی ایرانی طبقه بندی کرده است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact