Tuesday, 4. October 2016  ir    ir ir
سفر دوم گابریل به ایران سفر دوم گابریل به ایران
ایرانبیلد سایت ایرانیان آلمان: زیگمار گابریل وزیر اقتصاد آلمان برای دومین بار طی سال گذشته به ایران می آید. گابریل بیشتر برای رفع مشکلات... سفر دوم گابریل به ایران

sigmar-gabriel-zanganeh

ایرانبیلد سایت ایرانیان آلمان: زیگمار گابریل وزیر اقتصاد آلمان برای دومین بار طی سال گذشته به ایران می آید. گابریل بیشتر برای رفع مشکلات بانکی به ایران می آید. البته لابی اسراییل در آلمان بر مرکل و گابریل فشار وارد می کنند و ایشان مجبور هستند هر دفعه برای خاموش کردن لابی اسراییل سخنانی درباره به رسمیت شناختن اسراییل و حقوق بشر در ایران یا نقش ایران در سوریه  به زبان برانند.

در ایران عده ایی به سخنان گابریل حساسیت نشان دادند اما اگر با شرایط داخلی آلمان آشنا باشند خواهند فهمید این سخنان از روی ترس و اجبار لابی های صهیونیسم در المان و اروپاست. در واقع پوششی برای ادامه همکاری های بیشتر با ایران است از اینرو تحت شعاع قرار دادن هر گونه توسعه اقتصادی ایران و المان شایسته نیست. ایران در الگوپذیری در توسعه شاخص های مهم اقتصادی باید آلمان را بطور جدی در نظر داشته باشد. حتی سیستم های آموزشی و راهنمایی رانندگی و فرهنگ حمایت های اجتماعی (سوسیال) و فرهنگ کار و دانشگاه و پیوند آن با صنعت برای ایران بسیار سودمند هست.

وزیر اقتصاد در آلمان مقام بسیار مهمی دارد و همواره با هوش ترین فرد در این پست گمارده می شود و مقامی در حد معاون اولی رییس جمهوری دارد. در ایران هم اگر این الگوبرداری شود و وزیر اقتصاد همزمان معاون اول رییس جمهور باشد نقش بسزایی در رشد اقتصادی ایران خواهد داشت. هر چه مقام وزیر اقتصاد در ایران رسانه ایی تر یعنی زیر ذره بین و  رصد رسانه ها بوده و اهمیت بیشتری داشته باشد به نفع اقتصاد کشور می باشد. اما متاسفانه آلمانی ها وزیر نفت ایران را مهمترین وزیر کابینه دولت ایران می دانند و این چندان شایسته نیست.

 

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.