fblike job contact English English English 

رفتار دکتر سمیعی با یک جانباز جنگ

%d8%b3%d9%85%db%8c%d8%b9%db%8c

پنج شش سال پیش، خانم رضا دچار درد و مشکل عجیبی شد. رضا سال 67 در جبهه چشمانش مورد اصابت ترکش قرار گرفتند و نابینا شد. ده بیست سالی بود که رضا ازدواج کرده است . وقتی به بیمارستان مراجعه کرد، جواب معاینات و آزمایش پزشکان در مورد خانمش ناخوشایند بود.

یک تومور بدخیم در سر همسر رضا جا خوش کرده بود. ان قدر وخیم بود که ظاهرا از دکترهای ایرانی کاری برنمی امد.

به پیشنهاد یکی از دکترها، مدارک رو برای پروفسور سمیعی که خارج از ایران بود، ایمیل کردند. در کنار مدارک پزشکی، آقای دکتر توضیحی هم از وضعیت خانوادگی بیمار و این که شوهر وی جانباز نابیناست، نوشت.

پروفسور سمیعی که ظاهرا در طول سال فقط چند روزی به ایران می آید پذیرفت که همسر رضا را عمل کند. مدتی بعد، پروفسور سمیعی به تهران آمد و همسر رضا را خدمت ایشان بردند. پس از معاینات اولیه، برای عمل و برداشتن تومور وقت تعیین کرد.  آن طور که می گفتند، احتمال داشت عمل موفق نباشد و همسر آقا رضا فلج شود.

روز عمل، رضا که تحمل چنین مسئله ای نداشت، همراه خانمش به بیمارستان نرفت. کادر پزشکی و اتاق عمل آماده شدند. بیمار را که به اتاق عمل آوردند، پروفسور سمیعی مکثی کرد. از کادر پزشکی سراغ همسر بیمار یعنی آقا رضا را گرفت که به ایشان توضیح دادند به دلیل اینکه احتمال خطر برای همسرش هست، تحمل نداشته و نیامده است.

پروفسور سمیعی،غیر منتظره گفت: “تا همسر ایشان نیاید، من عمل را شروع نمی کنم.”

بالاجبار با رضا تماس گرفتند که با آژانس خودش را به بیمارستان رساند. وقتی رضا وارد بیمارستان شد، پروفسور سمیعی جلو رفت و پس از روبوسی با او گفت:

“من فقط خواستم تو را ببینم تا بهت بگم “کاری که تو و امثال تو برای کشور انجام دادید، از کارهای من خیلی باارزش تر و بزرگتره.”

و همسر رضا را بدون اخذ ریالی، عمل کرد که خوشبختانه خوب شد.

دکتر سمیعی یک خیریه به نام متوسلین امام رضا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*4 پاسخ برای“رفتار دکتر سمیعی با یک جانباز جنگ

 1. Avatar زارعی گفت:

  با سلام دامادسی وسه سالمون تودهات سکته مغزی کرده دوتابچه چهارساله و شش ساله دارد توتبریز کاری ازدست کسی بر نمیاد ما چطوری میتوانیم پرونده و ستی اسکن بیماریشو نشون پرفسور بدیم راهنمایی کنین لطفا .

 2. Avatar داودی گفت:

  به نام خدای بخشنده ومهربان.
  با سلام به دکتر پرفسور سمیعی مرد بزرگ و بااخلاق نیک و معرفت نیک ایران در جهان .
  همه مردم جهان به بزرگ مرد ایران پرفسور سمیعی افتخار میکنند.
  همه مردم ایران پرفسور سمیعی رادر قلبشان دوست دارند ونام و یادو روی زیبای ایشان در قلب مردم ایران تا ابد خواهد ماند .
  پرفسور سمیعی افتخار مردم جهان .

 3. Avatar لیلا نعمتی حیاتی گفت:

  صرع مقاوم به درمان

 4. Avatar لیلا نعمتی حیاتی گفت:

  سلام پسری 13ساله دارم از 8ماهگی بدنبال تب38 درجه تشنج کرد و مقاوم به درمان شده الان ماهی 5/6بار تشنج میکنه همه دارو یی با آخرین دوز رو مصرف کرده بیمارستان پارس تهران ای ام یو مانیتورینگ کرده به هیچ نتیجه ای نرسیدن تشنج جنرال و دو طرفست شما رو بخدا منو با دکتر سمیعی کانکت کنید مدرسه نمیتونه برده خسته شدیم هردو مون پسرم سیسیلی داره آذین میشه همانطور من هیچ جا نمیتونه بره خیییییلی داره اذیت میشه تو این چن سال به هیچ نتیجه ای نرسیدیم


contact