fblike job contact English English English 

ایران شرط آلمان را نمی پذیرد

vezarat-khareje

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران این سخنان را در واکنش به مصاحبه زیگمار گابریل، وزیر اقتصاد و معاون صدراعظم آلمان با نشریه اشپیگل بیان کرد که گفته بود روابط ایران و آلمان زمانی عادی خواهد شد که ایران موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد.

او افزود مناسبات دو کشور “بر پایه منافع و احترام متقابل”است و ایران دخالت هر گونه عامل ثالث را کاملا مردود و مخل روابط دو جانبه می‌داند.

آقای گابریل که قرار است فردا، یکشنبه به ایران سفر کند، روز جمعه به اشپیگل گفت که در جریان این سفر دو روزه، نقش ایران در سوریه و وضعیت حقوق بشر در این کشور مطرح خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران مطرح شدن مساله حقوق بشر در ایران از سوی وزیر اقتصاد آلمان را “نامربوط” خوانده و گفته است ایران به هیچ کشوری اجازه دخالت در مسایل داخلی خود را نمی‌دهد.

این سخنان اعتقاد قلبی گابریل یا حتی انگلا مرکل نیست اما بعلت ترس از لابی اسراییل در آلمان قبل از هر سفری به ایران به اجبار این سخنان بیان می شود تا بتوانند با کاهش فشار لابی صهیونیسم در اروپا به فعالیت و تجارت اقتصادی با ایران زیر سایه ترس از اسراییل ادامه بدهند. ایران کشور مهمی برای آلمان از نظر روابط تجاری است.

vezarat-khareje2 vezarat-khareje3

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact