job job job  job        jobjob job  job

فرار شیر از باغ وحش لایپزیگ

lowe1

 

صبح پنجشنبه ۲۹ سپتامبر (هشتم مهر) دو شیر نر به نام‌های مایو و ماتشگست با فرار از قفس خود وارد خیابان‌های شهر لایپزیگ شدند اما کمی بعد در یک گودال گل‌آلود گیر افتادند. لایپزیک دومین شهر مهم ایالت ساکسن بعد از درسدن است. در سال 1913 هم شش شیر از باغ وحش گریخته بودند.

lowe11

باغ وحش لایپزیک

lowe1111

پلیس ها در تعقیب شیرها

هنگامی که ماموران آنها را پیدا کردند این دو شیر وحشت‌زده و عصبی بودند. ماموران اگر چه توانستند یکی از دو شیر را مهار کنند و دوباره به باغ‌وحش بازگردانند اما شیر دیگر که بسیار پرخاشجو و عصبی شده بود را به ناچار از پای درآوردند.

رئیس باغ‌وحش لایپزیگ در واکنش به کشته شدن این شیر گفته: “این خبر بسیار تاسف برانگیزی بود اما اوضاع طوری بود که باید سلامت مردم را در الویت قرار می‌دادیم.”

این دو شیر فقط یک ماه بود که از سوئیس به آلمان منتقل شده بودند و اصالتا از شیران منطقه اتوشا در نامیبیا بودند.

امروز دقایقی بعد از فرار این دو شیر و یافتن رد آنها که خیلی از باغ‌وحش دورتر نرفته بودند، حدود ۴۰ مامور باغ‌وحش با حصار و خودرو آنها را محاصره کردند؛ به این امید که بتوانند آنها را دوباره به داخل باغ وحش هدایت کنند.

آنها موفق شدند یکی از این دو شیر نر را با استفاده از حصار مهار کنند و به باغ‌وحش بازگردانند اما هنگامی که نتوانستند حتی با شلیک مواد خواب‌آور شیر دیگر را بیهوش کنند، ناچار شدند ماتشگست را از پای درآورند.

آخرین باری که شیرها موفق به فرار از باغ‌وحش لایپزیگ شده بودند ۱۰۳ (۱۹۱۳) سال پیش بود که فرار ۶ شیر از این باغ‌وحش به شکل‌گیری یک گروه شکار ویژه انجامید و در پایان این رویارویی انسان و حیوان، هر ۶ شیر کشته شدند. (عکس پایین)

 

 

lowe111

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job