job job job  job        jobjob job  job

ناخرسندی بی بی سی از حذف احمدی نژاد

ahmdi

ایرانبیلد سایت ایرانیان آلمان: بعد از حذف احمدی نژاد از رقابت سال آینده ریاست جمهوری، بی بی سی فارسی با درج مقاله ای بقلم جمشید برزگر ناخشنودی خود را بنحوی اعلام داشت و تلاش بر غیرقانونی بودن توصیه رهبری بر نیامدن احمدی نژاد داشت. دلسوزی و نگران شدن انگلستان برای وضعیت دموکراسی در ایران و بویژه حذف شخص احمدی نژاد را باید طنز سیاسی دانست. کشوری که خود با یک سیستم سلطنتی اداره می شود و لعابی از دموکراسی فرمایشی دارد و در تمام کودتاها ضد روندهای دموکراتیک کشورهای مستقل در جهان بنحوی دست داشته اکنون برای نیامدن احمدی نژاد فغان و زاری نموده و از این اقدام رهبر ایران خشمگین است. این دقیقا تایید حرف سخنان رهبر است که خوشحالی انگلستان را از دو قطبی شدن فضای انتخابات بیان داشته بود.

نیامدن احمدی نژاد و دو قطبی نشدن انتخابات شاید فایده برای اصلاح طلبان هم داشته باشد و دیگر لازم نیست از ترس احمدی نژاد زیر سایه تیم کارگزاران اطراف روحانی پنهان شوند. این تشویقی خواهد شد دوباره اصلاح طلبان هویت یابی نموده و بطور مستقل در انتخابات شرکت کنند. هر چند بعید بنظر می رسد به خاطر ناهمگونی این جریان و تحت تاثیر بودن نفوذ آقای هاشمی رفسنجانی قادر باشند به چنین جمع بندی یعنی معرفی یک کاندیدای مستقل برسند.

با نیامدن احمدی نژاد کشور یک گام دیگر به دموکراتیک شدن بیشتر فضا و انگیزه برای فعالیت حزبی سازمان یافته بیشتر می شود. چون فضای دو قطبی نابود کننده همه جوانه های احزاب در حال شکل گیری است. حذف مشایی-هاشمی در دوره پیش و ممانعت از ورود احمدی نژاد برای دوره بعد دو نمونه بارز هوشمندی و حاکمیت عقلانیت است. کاری که ابتدا موجب ناخرسندی از شورای نگهبان شده بود اما درازمدت به نفع کلی جریان سیاسی رو به رشد کشور شد. ملت ایران باید در زمینه سیاسی رشد و کسب تجربه کند. عقب ماندگی های زیادی در زمینه رشد سیاسی بجا مانده و زمان آن رسیده جریانات سیاسی در قالب احزاب به عرصه های رقابت ها انتخاباتی وارد شوند.

نامه احمدی نژاد به رهبر

متن کامل این نامه به شرح زیر است :

بسم‌الله الرحمن الرحیم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی)
رهبر معظم انقلاب اسلامی
سلام علیکم
همان‌گونه که مستحضر هستید در دیدار مورخ نهم شهریورماه سال جاری، اینجانب برنامه‌های تبیین انقلاب در سراسر کشور را تشریح نمودم، پس از آن حضرت عالی توصیه فرمودید که در این دوره مصلحت نیست بنده در انتخابات شرکت نمایم و اینجانب نیز تبعیت خود را اعلام نمودم.
ضمن تشکر از بیانات مهم حضرت عالی در جلسه درس خارج فقه مورخ پنجم مهرماه جاری، به استحضار می‌رسانم که در عمل به منویات رهبر بزرگوار انقلاب، برنامه‌ای برای حضور در عرصه رقابت‌های انتخاباتی سال آینده ندارم.

%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af%db%8c-%d8%b1%d9%87%d8%a8%d8%b1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Iran
notruf

     job