fblike job contact English English English 

پاسخ تند رئیس دفتر رهبری علیه سعودی

%da%af%d9%84%d9%be%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c

ایرانبیلد سایت ایرانیان آلمان : آیت الله محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر ایران یک شخصیت ملی است و در اشعاری که از او بیرون آمده پیشتر عشق خود به ایران و ایرانیت را نشان داده بود بتازگی در واکنش به اظهارات گستاخانه مفتی اعظم عربستان سعودی که گفته بود ایرانی ها مجوس هستند در پاسخ گفت:

ما یادمان نرفته شما فرزندان ابوجهل و هند جگرخوار هستید“.

 (اشاره به اموی و سفیانی بودن خاندان سعود و وهابیت)

ایشان که روز یکشنبه در آیین گشایش مدارس در اول مهر سخنرانی می‌کرد، سوابق تاریخی رهبران وهابی عربستان را “سیاه” توصیف کرد. خبر گزاری فرانسه در نشر این خبر با شیطنت وهابی های عربستان را رهبران اهل سنت معرفی کرده است و قصد داشته ایرانیان را در برابر اهل سنت قرار دهد.

شيخ عبدالعزيز آل الشيخ، مفتی اعظم عربستان سعودی، روز چهارشنبه هفتم سپتامبر  واکنشی به انتقادات رهبر ایران گفته بود که همه ما می دانیم که ایرانیان مسلمان نیستند”. در شیطنت خبری دیگر خبرگزاری های غربی بجای واژه “ایرانیان” از واژه ” رهبران جمهوری اسلامی ایران” استفاده کردند.

پس از کشته شدن حدود ۲۳۰۰ زائر از جمله ۴۶۴ ایرانی در حادثه منا و افتادن جرثقیل در حج سال گذشته، ایران و عربستان سعودی بر سر چگونگی اعزام زائران برای آیین حج امسال به هم رآیی نرسیدند.

آیت الله محمدی گلپایگانی پیشتر نیز گفته بود: “قطعاً به‌زودی «آل‌سعود» به‌ «آل‌سقوط» تبدیل می‌شود.”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact