fblike job contact English English English 

شکست بی سابقه و سنگین حزب مرکل در ایالت برلین

%d9%85%d8%b1%da%a9%d9%84

نظرسنجی از کسانی که در انتخابات ایالتی آلمان در برلین رای داده‌اند نشان می‌‌دهد که حزب حاکم دمکرات مسیحی CDU به رهبری آنگلا مرکل در این انتخابات “شکست سنگینی” خورده است.

بر اساس این نظرسنجی حزب چپ میانه سوسیال دمکرات حدود ۲۳ درصد آرا و حزب دموکرات مسیحی تنها ۱۸ درصد آرا را به دست آورده است. به احتمال زیاد حزب خانم مرکل اکثریت را در ائتلافی که با حزب چپ میانه سوسیال دمکرات در برلین داشته، از دست خواهد داد.

حزب دست‌راستی و تندروی ‘آلترناتیو برای آلمان’ که تمرکز مبارزات تبلیغاتی‌اش مقابله با سیاست درهای باز خانم مرکل در مقابل پناهجویان بود با حدود ۱۲درصد آرا سوم شده است.

نتیجه انتخابات ایالتی برلین ضعیف‌ترین نتیجه‌ای است که حزب حاکم دمکرات مسیحی از زمان جنگ جهانی دوم در شهر برلین داشته است.

تحلیلگران، سیاست‌های مهاجرتی خانم مرکل و ورود چند میلیون عرب و مهاجر مسلمان را عامل شکست حزب دموکرات مسیحی در انتخابات ایالتی آلمان دانسته‌اند. مقامات حزب پیش‌تر گفته بودند بزرگترین مشکل آنها در دوران تبلیغات انتخاباتی، پذیرش تعداد زیادی مهاجر در یک سال گذشته بوده است.

مرکل در سیاست دنباله رو آمریکاست و رویکرد ضد ایرانی دارد. او اصالتا لهستانی است و پدربزرگ او یک ضد آلمانی دوآتیشه بود حتی در جنگ جهانی اول ضد آلمان در ارتش فرانسه جنگیده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact