job job job  job        jobjob job  job

جنگ با عربستان

%d8%ac%d9%86%da%af-%d8%a8%d8%a7-%d8%b9%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86

شاهزاده خالد الفیصل، فرماندار استان مدینه، رهبران ایران را به عرب ستیزی و تدارک جنگ علیه عربستان سعودی متهم کرد و از آنان خواست که به رویکرد منفی شان در قبال عرب ها خاتمه دهند و از به کارگیری زور در رقابت هایشان با عربستان سعودی نیز بپرهیزند.خالد الفیصل در جای دیگری از سخنانش مدعی شد که رهبران حکومت اسلامی ایران لشگری را برای اشغال عربستان تدارک دیده اند، هر چند به گفتۀ فرماندار استان مدینه، دولت عربستان مرعوب جنگ طلبی و ستیزه جویی های رهبران جمهوری اسلامی ایران نخواهد شد.

او گفته است که عربستان هر تجاوزگری را سر جای خود خواهد نشاند و هرگز از دفاع از تمامیت ارضی خود چشم پوشی نخواهد کرد.

خالد الفیصل در پایان ابراز امیدواری کرده است که رهبران ایران به فکر تجاوز و ستیزه نیافتند و از رفتارهای منفی در قبال عرب ها در عراق، سوریه و یمن و در دیگر نقاط جهان پرهیز کنند.
ایران و عربستان سعودی که از مدت ها قبل و از خلال جنگ های داخلی سوریه و یمن وارد جنگی نیابتی با یکدیگر شده اند مناسبات شان به ویژه پس از حمله به نمایندگی های سیاسی عربستان در ایران رو به تیرگی گذاشته است.

سردار یحیی صفوی، فرماندۀ پیشین سپاه پاسداران و مشاور امور نظامی رهبر جمهوری اسلامی، در سخنانی جداگانه گفته است که سیاست ایران در قبال عربستان سعودی تاکنون مدارا و خویشتنداری بوده، هر چند، به گفتۀ او، حاکمان عربستان باید بدانند که صبر و تحمل ایران حد و اندازه ای دارد.

rfi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job