Saturday, 10. September 2016  ir    ir ir
جنگ با عربستان جنگ با عربستان
شاهزاده خالد الفیصل، فرماندار استان مدینه، رهبران ایران را به عرب ستیزی و تدارک جنگ علیه عربستان سعودی متهم کرد و از آنان خواست... جنگ با عربستان

%d8%ac%d9%86%da%af-%d8%a8%d8%a7-%d8%b9%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86

شاهزاده خالد الفیصل، فرماندار استان مدینه، رهبران ایران را به عرب ستیزی و تدارک جنگ علیه عربستان سعودی متهم کرد و از آنان خواست که به رویکرد منفی شان در قبال عرب ها خاتمه دهند و از به کارگیری زور در رقابت هایشان با عربستان سعودی نیز بپرهیزند.خالد الفیصل در جای دیگری از سخنانش مدعی شد که رهبران حکومت اسلامی ایران لشگری را برای اشغال عربستان تدارک دیده اند، هر چند به گفتۀ فرماندار استان مدینه، دولت عربستان مرعوب جنگ طلبی و ستیزه جویی های رهبران جمهوری اسلامی ایران نخواهد شد.

او گفته است که عربستان هر تجاوزگری را سر جای خود خواهد نشاند و هرگز از دفاع از تمامیت ارضی خود چشم پوشی نخواهد کرد.

خالد الفیصل در پایان ابراز امیدواری کرده است که رهبران ایران به فکر تجاوز و ستیزه نیافتند و از رفتارهای منفی در قبال عرب ها در عراق، سوریه و یمن و در دیگر نقاط جهان پرهیز کنند.
ایران و عربستان سعودی که از مدت ها قبل و از خلال جنگ های داخلی سوریه و یمن وارد جنگی نیابتی با یکدیگر شده اند مناسبات شان به ویژه پس از حمله به نمایندگی های سیاسی عربستان در ایران رو به تیرگی گذاشته است.

سردار یحیی صفوی، فرماندۀ پیشین سپاه پاسداران و مشاور امور نظامی رهبر جمهوری اسلامی، در سخنانی جداگانه گفته است که سیاست ایران در قبال عربستان سعودی تاکنون مدارا و خویشتنداری بوده، هر چند، به گفتۀ او، حاکمان عربستان باید بدانند که صبر و تحمل ایران حد و اندازه ای دارد.

rfi

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.