job job job  job        jobjob job  job

AfD و شکست تاریخی مرکل

AfD

جنبش پگیدا و آ.اف.د از ایالت ساکسن و شهر درسدن آغا شد

پیشتازی تاریخی حزب AfD آلترناتیو برای آلمان که از پایه گزاران پگیدا هست در انتخابات محلی روز گذشته ایالت مکلنبورگ – فورپومرن آلمان بالاتر از حزب مرکل قرار گرفت و شوک بزرگی برای مرکل و حزب وی بوده به‌گونه‌ای که می‌توان از آن به عنوان عاملی برای تزلزل تاج و تخت صدر اعظم یاد کرد. قابل پیش بینی بود و هست که بزودی حزب حاکم آلمان از (آ. اف. د) AfD خواهد بود. این حزب چند ماه قبل هم در چند ایالت پیروزهای چشمگیر بدست آورده بود.
مرکل که اصالتا آلمانی نیست پدرش و پدربزرگش هر دو جاسوس لهستانی ضد آلمان بودند موجب افزایش نارضایتی ها در آلمان شده است (تاریخچه خانواده مرکل اینجا). مرکل آنچه ملت آلمان بدان نیاز دارد یعنی عزت نفس از این مردم دریغ می دارد و با هر تشری از اردوغان یا اسراییل و آمریکا عقب نشینی می کند. مرکل بشدت ضد ایرانی است و احزاب راستی آلمان به دیدگاه های ایران نزدیک تر هستند. آلمان به رهبری مرکل یک کشور بی خاصیت در عرصه سیاست بین المللی و تنها پیرو و دنباله رو آمریکا و اسراییل است بهمین دلیل اراده و استقلال و تصمیم درستی از خود نشان نمی دهد.

***
به گزارش سایت تسنیم، حزب سوسیال دموکرات آلمان در این انتخابات با کسب 30.6 درصد آرا در جایگاه نخست قرار گرفته و حزب ضد یورو نیز با کسب 21 درصد آرا در جایگاه دوم قرار گرفت. حزب دموکرات مسیحی مرکل نیز با کسب حدود 19 درصد آرا در جایگاه سوم بعد از حزب افراطی این کشور قرار گرفت. این یکی از بدترین نتایج انتخاباتی برای این حزب در این ایالت بوده است.

حزب چپ آلمان نیز با از دست دادن حدود یک سوم انتخاب‌کنندگانش با کسب 13.2 درصد آرا در جایگاه چهارم قرار گرفته و یکی از بدترین نتایج برای انتخابت محلی در این ایالت را کسب کرد.
حزب سبز آلمان نیز با کسب 4.8 درصد آرا از ورود به پارلمان جا ماند. حزب لیبرال دموکرات نیز با کسب سه درصد آرا همچنان خارج از پارلمان باقی می ماند.

دبیر کل حزب دموکرات مسیحی از حزب سوسیال دموکرات درخواست کرده است که به ائتلاف بزرگ با حزبش ادامه دهد.

حزب ضد یوروی آلمان در واکنش به نتایج این انتخابات پارلمانی از شروع پایان دوران صدر اعظمی مرکل سخن به میان آورده است.

نتایج انتخابت پارلمانی ایالت مکلنبورگ – فورپومرن آلمان با واکنش های رسانه ای و بین‌المللی زیادی روبرو بوده است.

رئیس حزب افراطی اتریش نتیجه این انتخابات را به حزب ضد یوروی آلمان تبریک گفت.
رئیس حزب افراطی جبهه ملی فرانسه نیز در یک پیام توئیتری در واکنش به نتیجه این انتخابات تصریح کرد که آنچه که تا دیروز غیرممکن به‌نظر می‌رسید، ممکن شد.

حزب افراطی هلند نیز در پیام جداگانه‌ای موفقیت چشمگیر در این انتخابات پارلمانی را به حزب ضد یوروی آلمان تبریک گفت.
به نوشته نشریه فوکوس این شکست انتخاباتی برای حزب دموکرات مسیحی می تواند مناقشات درون حزبی احزاب متحد مسیحی را تشدید کرده و بحث های فشرده تری را درباره سیاست های صدر اعظم آلمان ایجاد کند. در این میان بخصوص حزب سوسیال مسیحی می‌تواند در چنین شرایطی پاییزی ناآرام را برای مرکل رقم بزند.

روزنامه ” تاگس آنسایگر” سوئیس نیز در مطلبی نتایج انتخابات ایالتی در “مکلنبورگ فورپومرن” را شکستی برای مرکل دانسته و نوشت: برای اولین‌بار در تاریخچه جمهوری فدرال آلمان یک حزب از راست افراطی نسبت به حزب دموکرات مسیحی انتخاب‌کنندگان بیشتری را به سمت خود جذب کرد.
به نوشته این روزنامه سوئیسی نارضایتی از سیاست پناهندگان مرکل نقش تعیین کننده ای در نتایج این انتخابات محلی داشت. دو هفته مانده به انتخابات محلی بعدی در برلین، این نتیجه شکست بزرگی برای مرکل محسوب می شود.

روزنامه “هندلز بلات” آلمان نیز بعد از نتایج انتخابات مکلنبورگ شرایط را برای مرکل وخیم و جدی ارزیابی کرد. به نوشته این روزنامه آلمانی حالا ماندن در رویکردها و مواضع سابق برای مرکل بسیار دشوارتر می شود.

سیاستمداران حزب سوسیال مسیحی بعد از انتخابات در ایالت مکلنبورگ خواستار یک تغیر موضع آشکار در سیاست پناهندگی مرکل شدند. همچنین دوستان هم حزبی مرکل وی را مقصر به وجود آمدن چنین نتیجه ای دانستند.

وزیر دارایی ایالت بایرن از حزب سوسیال مسیحی نتیجه این انتخابات محلی را یک اعلام بیداری برای اتحادیه احزاب متحد مسیحی دانسته و گفت: وضعیت شهروندان نباید بیش از مورد انکار قرار گیرد. یک تغییر رویکرد در برلین لازم است.
سخنگوی سیاست داخلی فراکسیون احزاب متحد مسیحی آلمان نیز نتیجه انتخابات محلی در ایالت مکلنبورگ – فورپومرن را برای حزب دموکرات مسیحی فاجعه بار ارزیابی کرد.

به گفته وی دلیل اصلی شکست حزب دموکرات مسیحی نارضایتی بسیاری از شهروندان از سیاست پناهندگی مرکل است.

دبیر کل حزب سوسیال مسیحی آلمان نیز خواستار یک رویکرد سختگیرانه‌تر در سیاست پناهندگی مرکل شد.

حتی بعد از اعلام نتایج این انتخابات انتقادهایی از طرف حزب دموکرات مسیحی هم وجود داشته است.

“وولفگانگ بوزباخ” از سیاستمداران بلند پایه حزب دموکرات مسیحی از یک نقطه عطف برای حزب خود سخن گفت و کسب چنین نتیجه بدی را تاریخی خواند. وی در این باره هشدار داد که به‌دلیل این انتخابات نامزدی صدر اعظمی مرکل برای سال 2017 زیر سؤال قرار گیرد.

رئیس فراکسیون حزب دموکرات مسیحی نیز از یک شکست تلخ برای حزب خود سخن گفت. دموکراتها حالا باید با استدلال های واقعی صعود حزب ضد یورو را متوقف کنند.

“ورنر پاتزلت”، از دانشمندان علوم سیاسی در آلمان نیز از یک رای عدم اعتماد علیه مرکل و حزب دموکرات مسیحی سخن به میان آورده است.

معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان نیز نتیجه این انتخابت محلی را یک شکست سیاسی سخت برای مرکل ارزیابی کرد.

نتیجه انتخابات ایالتی در مکلنبورگ – فورپومرن همچنین با واکنش های بین‌المللی زیادی در رسانه ها همراه بود. روزنامه گاردین انگلیس موفقیت حزب ضد یورو در این انتخابات را دارای ارزش سمبولیک دانست.

روزنامه لیبراسیون فرانسه تحلیل کرد که مرکل تاج و تخت خود را متزلزل می‌بیند.

یک روزنامه چاپ بلژیک نتیجه این انتخابات را هشدار جدی برای مرکل دانست.

هفته نامه اشپیگل نیز در مطلبی نوشت: حزب دموکرات مسیحی در ایالت مکلنبورگ – فورپومرن شبی سیاه را تجربه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job