fblike job contact English English English 

مدرسه شاه فهد عربستان در آلمان بسته شد

Umstrittene König-Fahad-Akademie in Bonn schließt

اختصاصی ایران بیلد: آلمان که در سالهای اخیر به خاطر فروش اسلحه به عربستان با سلفی های آلمان مماشات و مدارا می کرد بالاخره تحت فشار افکار عمومی و تهدیدات امنیتی مجبور شد مدرسه یا اکادمی شاه فهد را که مرکز پرورش و جذب سلفی ها در آلمان بود ببند. سعودی دهه هاست که در آلمان به دنبال اسلامیزه کردن از نوع سلفی بوده که بیشترین شباهت را با داعش و تروریست های انتحاری دارند. انها غالب هر آخر هفته قران های با نگارش وهابیت در شهرهای آلمان رایگان توزیع می کردند و پلیس شریعت ساخته و امر به معروف و نهی از منکر می کردند. همچنین ترویج بورکا با فرستادن زنان برقع پوش در زمانهای شلوغ به داخل جمعیت و خواندن نماز در مکانهای شلوغ دست به تبلغ سلفیت در آلمان می زدند.
آکادمی ملک فهد در شهر بن آلمان و بسیاری از مساجد سلفی توسط عربستان تأمین مالی می شوند.

خبر بسته شدن مدرسه فهد را سفارت عربستان سعودی به روزنامه “تاگس‌اشپیگل” آلمان اعلام کرد. به موجب این گزارش، ساخت یک مدرسه سعودی با همین نام در برلین نیز متوقف شده است.
چندی است که میان آلمان و عربستان بر سر مدرسه ملک فهد در بن تنش به وجود آمده است. مقام‌های دولتی آلمان در سال ۲۰۰۳ این مدرسه را به آموزش “بنیادگرایی اسلامی” متهم و تهدید کردند که جواز آن را لغو خواهند کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact