job job job  job        jobjob job  job

هوف براو هوس مونیخ

kleid

اختصاصی ایرانبیلد: هوف برا هوس  Hofbräuhaus مکان بسیار معروفی در مونیخ (به آلمانی مونشن) در ایالت باواریا هست که برند جشن اکتبرفست در واقع از این آبجوفروشی معروف آغاز شده است البته غذایی شبیه آبگوشت ما که البته از ران خوک درست شده در اینجا سرو می شود. این جشن گویا از سال 1880 آغاز شده و از مهم ترین و معروفترین جشنهای آلمان هست و سالانه میلیونها نفر توریست در این جشن شرکت می کنند. از ویژگی های این جشن لیوان های یک لیتری آبجو که یک نفس برخی آن را می نوشند و لباس سنتی و زیبای زنان مونیخ هست. این رستوران در قسمت بسیار زیبا و قدیمی مونیخ واقع شده است.

مردم باواریا مذهبی ترین در آلمان هستند چون دین آنها بر خلاف اکثریت آلمان که پروتستان هستند کاتولیک هستند. در جنوب آلمان دین غالب کاتولیک هست. باورهای کاتولیک در جنوب اروپا فوی است و آغاز جنبش روشنگری دینی در شمال اروپا و به مرکزیت ایالت ساکسن به رهبر مارتین لوتر بوده است. البته پروتستانیزم چون با معیاری عقلی همراه بوده کم کم به آتئیسم ناباوری و بی دینی ختم شد یا حداقل بستر برای دین گریزی شروع عصر رنسانس و علم گرایی را فراهم کرد.اخیرا در بخش قدیمی شهر (آلت اشتات Alt stadt) زنان عرب برقع پوش زیادی دیده می شوند که به ظاهر پناهنده اما با وضع مالی خوب هستند. مردم مونیخ نسبت به مهاجران بردبار تر هستند اما پگیدا (جنبش ضد اسلامی اروپا) نیز در مونیخ روز به روز در حال قوی تر شدن است. وهابی های پیرو عربستان از برقع زنان عامدانه برای تبلیغ اسلام در آلمان و اروپا استفاده می کنند که البته تاثیر عکس داشته و موجب قوی تر شدن جنبش های ملی و ضد اسلامی شده است.

مونیخ با نزیکترین دامنه از کوه های آلپ با ماشین یک ساعت فاصله دارد و بعلت نزدیکی به آلپ نسبت به شمال آلمان بارندگی بیشتری دارد. کارخانه بی ام و =BMW   bayerische motoren werke و دفتر مرکز O2 (اپراتور معروف تلفن همراه) در این شهر قرار دارد. تیم بایرن مونیخ هم معروف ترین باشگاه های جهان هست حس خاصی به این شهر داده است.

نویسنده م.ر

دانستن بیشتر در ویکیپدیا آلمانی

bayerische Tracht

bayerische Tracht جامه سنتی باواریا

Hofbrauhaus Hofbrauhaus2 Hofbrauhaus3 Hofbrauhaus4 Hofbrauhaus5 Hofbrauhaus6 Hofbrauhaus7

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Iran
notruf

     job