Monday, 22. August 2016  ir    ir ir
چرا تتلو دستگیر شد چرا تتلو دستگیر شد
تتلو در روزهای گذشته به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده بود. آن طور که خود او اطلاع داده بود، اتهام اعلام شده، تشویق... چرا تتلو دستگیر شد

tatloo

تتلو در روزهای گذشته به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده بود. آن طور که خود او اطلاع داده بود، اتهام اعلام شده، تشویق به فساد و فحشا بوده است.

تتلو در این چند روز بارها در کانال تلگرامی و پیج اینستاگرامی پربیننده ی خود به این احضار اعتراض کرده بود و پیام هایی تند نیز خطاب به احضار کنندگان منتشر کرده بود.

شب قبل از دستگیری تتلو، او در پیامی صوتی در کانال تلگرامی خود، از مسوول رسیدگی به پرونده اش عذرخواهی کرد و خواست که پرونده تمام شود!

تتلو دیروز در پیامی صوتی گفته بود: پریروز با احضاریه از خواب بیدار شدم، امروز دیدم اون یکی رو کمیته‌ی انضباطی خواسته‌اند. آخه بابا مگه من چه کار می‌کنم؟ نمی‌دونم چرا این طوری شدم؟! به خدا من هر کاری می‌کنم واسه‌ی همین کشور می‌کنم و این کشور برای همه‌مونه. ای بابا.

tatloo

دیروز بعدازظهر هم در فایل صوتی دیگری درباره ی لحن عصبانی خود در روزهای اخیر نسبت به مسوولان رسیدگی به پرونده توضیح داد و عذرخواهی کرد.  تتلو گفت: «این شکایت چندم است و همه منو میشناسند، همه چیم معلومه، آخه چرا شکایت می‌کنید برای فساد و فحشا! خب وقتی این احضاریه رو این طوری می‌فرستید برای مادر من که ناراحت شده که چی شده، خب منم عصبانی شدم دیگه. عصبانیت من برای این بود که من دارم مردم رو به عشق و احترام به رهبر و چیزای خوب دعوت می‌کنم، بعد احضاریه میاد به اتهام تشویق به فساد و فحشا! من هنوز هم عصبانی هستم ها، ولی با این حال چون شما بزرگتر هستید، از شما معذرت میخام، که بی احترامی کردم، و بی احترامی که دیدم را هم نادیده می‌گیرم و امیدوارم شما هم این قضیه رو حل کنید بره، چون من دوست ندارم کسی که داره برای نظام و مملکت کار می‌کند به هم بی احترامی کنیم. داداش عزیزم، من دارم برای فوتبال و موسیقی زحمت می‌کشم …»

بنظر می رسد علت اصلی دستگیری او امتناع از حضور در دادگاه و فحش دادن در کانال تلگرام به بازپرسی که زیر احضارییه او را امضاء کرده بود. و همچنین تهدید به بریدن سر بازپرس در دادگاه . او معتقد بود اتهام فحشا و فساد مضحک هست و بدون تحقیق وبررسی چنین احضاریه ای به او داده اند. از اینرو با مقاومت تتلو ظاهرا با خشونت فیزیکی نسبی او را دستگیر کردند.

متاسفانه هزارها ساعت وقت در دادگستری ایران صرف دستگیری های غیر ضروری و هزینه بردار برای کسانی (عمدتا جوانان) می شود که هیچ خطری و دردسری ندارند. به جای آنکه تمرکز روی جنایتکاران اصلی و خطرناک انجام بگیرد. موضوعات اجتماعی باید خیلی با حساسیت و روانشاسانه برخورد کرد و بازخوردهای اجتماعی و فرامرزی توجه داشت.

tatloo

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.