job job job job job               job ارزjob job

رشد ۱۵ درصدی صادرات آلمان به ایران پس از برجام

germany

به گزارش رویترز، آمارهای رسمی نشان می دهد که صادرات آلمان به ایران، عمدتا شامل ماشین آلات و تجهیزات در شش ماهه نخست بعد از لغو تحریم های غرب، رشد قابل توجهی داشته است.

اداره فدرال آمار آلمان روز دوشنبه اعلام کرد، صادرات این کشور به ایران در ۶ ماهه نخست سال ۲۰۱۶، ۱۵ درصد افزایش یافته و به ۱٫۱۳ میلیارد یورو (۱٫۳ میلیارد دلار) رسیده است. این در حالی است که کل صادرات آلمان در همان مدت ۱٫۴ درصد افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۵، صادرات آلمان به ایران ۱۴ درصد کاهش یافته بود.

میشائیل توکاس، رئیس اتاق بازرگانی ایران و آلمان گفت: «تقاضای زیادی در ایران برای تجهیزات کارخانجات وجود دارد.» وی افزود، محصولات شیمیایی و مهندسی برق نیز تقاضای خوبی دارد. «تقاضا برای تکنولوژی های مرتبط با انرژی های تجدیدپذیر به ویژه ایستگاه های تولید برق بادی در حال رشد است.» وی گفت، بی میلی بانک ها به تامین مالی قراردادهای بزرگتر بین شرکت های ایرانی و آلمانی به آهستگی در حال مرتفع شدن است.

توکاس افزود، صادرات به ایران در ماه های آینده افزایش بیشتری خواهد داشت و انتظار می رود در کل سال ۲۰۱۶، ۲۵ درصد و در سال ۲۰۱۷، ۳۰ درصد رشد کند. وی گفت: «تحریم ها علیه ایران در طی چند سال اعمال شده بود و لغو آنها و ایجاد روابط تجاری جدید چند سالی زمان می برد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

بازگشت به بالا


output_nrpmHy
Reportage
Iran
Iran
Iran
Iran
output_nrpmHy
Greenmatech
notruf

     job