job job job  job        jobjob job  job

حزب سبز آمریکا

green-party-USA-by-www.whatisusa.info_

در آمریکا حزب سومی هم وجود دارد اما همیشه رقابت بین جمهوری خواه و دموکرات خداوندان سرمایه و رسانه هست و احزاب دیگر به دلیل نداشتن پول فرمایشی و در حاشیه هستند اما حزب سبز بعنوان حزب سوم می تواند آلترناتیوی در آینده باشد اما متاسفانه ذهن مردم آمریکا قدرت شکافتن ابرهای تبلیغ رسانه ای را ندارد. عموم مردم سیاسی نیستند و اینطور تربیت شدند.

حزب سبز ایالات متحده (به انگلیسی: Green Party of the United States) یکی از احزاب فعال در عرصه سیاست آمریکا از دهه ۱۹۸۰ به بعد بوده‌است. توجه رسانه‌ها به این حزب با کاندیداتوری رالف نیدر در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۹۹۶ و ۲۰۰۰ آغاز شد. حزب سبز در سال‌های اخیر سایر احزاب سبز در ایالات مختلف آمریکا را تحت‌الشعاع خود قرار داده‌است. نامزدهای این حزب در انتخابات نوامبر ۲۰۰۸ سنیتا مک کینی برای ریاست جمهوری و رزا کلمنته برای پست معاون رئیس‌جمهور بودند که ۱۶۱ هزار رأی را به خود اختصاص دادند.

جان ادر با پیروزی در انتخابات مجلس نمایندگان ایالت مین (تا هنگام شکست در ۷ نوامبر ۲۰۰۶) و اودی بوک با موفقیت در مجمع عمومی کالیفرنیا بالاترین مقاماتی را داشته‌اند که تاکنون اعضای حزب سبز به دست آورده‌اند.

حزب سبز در انتخابات سال ۲۰۰۶ در ۳۱ ایالت شرکت کرد و تعداد اعضای رسمی آن در این ایالت‌ها به ۳۰۵٬۰۰۰ نفر می‌رسید.

سیاست‌های حزب سبز در کشور بیشتر حول محور محیط زیست گرایی، تمرکز زدایی، خودمختاری محلی و دمکراسی مستقیم می‌گردند. این حزب همچنین از تأسیس بنیادی برای ریشه‌کنی فقر حمایت می‌کند.

jill stein

«جیل استین Jill Stein» که به دنبال کسب نامزدی حزب سبز (گرین پارتی) در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 است از کنگره خواست تا با مخالفت با طرح پیشنهادی دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا برای فروش 1.29 میلیارد دلار بمب به عربستان سعودی، مقابل تروریست‌ها ایستادگی کند. (به دلیل نام خانوادگی بنظر می رسد جیل استین تباری آلمانی داشته باشد. آلمانی تبارهای مهمی در ایالات متحده وجود دارند)

پایگاه «جیل 2016» در این زمینه گزارش کرد که کنگره 30 روز برای مخالفت و رد این توافق زمان دارد.

استین تصریح کرد: «چندین دهه است که سرآمدان ثروتمند عربستان سعودی از تأمین‌کنندگان اصلی بودجه تروریسم هستند. هم‌اکنون، آنها تروریست‌هایی چون داعش را تأمین بودجه می‌کنند و اغلب تسلیحاتی که آمریکا در اختیار افراد به اصطلاح همپیمان ما در خاورمیانه قرار می‌دهد، در دستان افرادی قرار می‌گیرد که به ما حمله می‌کنند. سعودی‌ها در خصوص بمباران مناطق غیرنظامی در یمن و کشتار بیش از دو هزار غیرنظامی در 6 ماه گذشته، متهم به جنایت جنگی هستند. ما می‌بایست ارسال سلاح آمریکا که به تروریسم و جنگ داخلی دامن می‌زند را متوقف کنیم. جنگ داخلی به پرورش تروریسم کمک می‌کند».

گزارش رسمی دولت آمریکا در خصوص حملات 11 سپتامبر می‌گوید، در حالیکه کمیسیون تحقیق درباره این حملات موفق به تعیین هویت تأمین‌کنندگان این حمله نشد اما اکثر آنهایی که در حملات 11 سپتامبر به آمریکا حمله کردند، سعودی بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job