fblike job contact English English English 

بازداشت شوهر مهناز افشار

mahnaz afshar

محمد رضا گلزار، مهنازافشار و شوهرش یاسین رامین

ایرانبیلد : یاسین رامین همسر مهنار افشار، فرزند محمد علی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت محمود احمدی نژاد که در آلمان بزرگ شد و تابعیت آلمان هم دارد پس از ممنوع الخروج شدن بازداشت و به زندان منتقل شده است. آقای رامین از متهمان شرکت رشد، وابسته به سازمان هلال احمر که در آلمان ثبت شده، به دلیل “عدم توانایی در تودیع وثیقه ۲۹ میلیارد تومانی” بازداشت شده است.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران گفته است که این پرونده با اعلام شکایت سازمان هلال احمر در دادسرای کارکنان دولت در حال رسیدگی است.
امیر محسن ضیایی، رئیس جمعیت هلال‌احمر در مورد قوانین آلمان و انتقال شرکت رشد به آقای رامین گفته بود: “طبق قوانین آلمان، هر شرکتی که در این کشور فعالیت می‌کند باید تحت نظارت و مسئولیت یکی از اتباع آلمان باشد و به همین علت زمانی که شرکت رشد در آلمان راه‌اندازی شد، وی (آقای رامین) که دارای تابعیت آلمان بود مسئولیت شرکت را عهده‌دار شد.”

رییس جمعیت هلال احمر همچنین تاکید کرد که این شرکت از نظر قوانین آلمان متعلق به “ما نیست و من نیز طی نامه‌ای به سازمان تدارکات پزشکی اعلام کردم که به شکل رسمی این شرکت هیچ ارتباطی” با جمعیت هلال احمر ندارد.
به گفته آقای ضیایی، شرکت هلال احمر ۲ میلیون یورو به شرکت رشد داده تا تجهیزات پزشکی خریداری کند، این تجهیزات خریداری شده و به داخل کشور آمده اما پولی به فروشنده نرسیده است. “ما هنوز نمی توانیم بگوییم که طلبکار هستیم، چون هنوز در دادگاه این موضوع را اثبات نکرده‌ایم، فعلا عنوان اختلاف حساب به آن داده‌ایم.”

محمدعلی رامین پدر یاسین تحصیلات اولیه را در دزفول و خرمشهر و آبادان طی کرده‌است. وی فارغ‌التحصیل دوره تخصصی کالج، آموزش فنی ـ حرفه‌ای از دانشگاه فنی کارلسروهه آلمان است و سپس تحصیلات خود را در دانشگاه کلاوستال آلمان در رشته مهندسی روش‌های صنعتی و فوق مهندسی مکانیک عمومی تا مقطع دکترای مهندسی ادامه داده ولی به علت اخراج از آلمان آنرا نیمه کاره رها کرده‌است.

وی در سال ۱۹۸۲ میلادی به اتهام برخورد خشونت آمیز در یک گردهمایی دانشجویی توسط پلیس آلمان دستگیر و نزدیک به یک سال را در زندان سپری کرد. پس از آزادی از زندان که به گفتهٔ وی با تلاش‌های حکومت ایران میسر شد، اجازه یافت تا تحصیل خود را در آلمان ادامه دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*یک پاسخ برای “بازداشت شوهر مهناز افشار

  1. Avatar mohammad گفت:

    سلام اگه میشه جواب کامنت من رو داخل انجمن بدید خیلی ممنونم
    “من دانشجو هستم و طرحی مبنی بر مینی زیردریایی پیشرفته ی نظامی داشتم ولی امکانات و افرادی که بتونن تو ایران کمکم کنن نیست لذا خواهشمندم شرکت یا شخصی رو به من معرفی کنید تا بتونم ارتباط بگیرم و پیش ببرم طرحمو ممنونم از زحمات شما”


contact