job contact English English English 

نبرد سرنوشت در حلب

ایرانبلید: جنگ حلب آخرین مرحله از جنگ مهم سوریه است. این جنگ را باید جنگ آخرزمانی سپاه شر با سپاه خیر دانست. غربی ها بر خلاف ادعای دروغین تا آخرین لحظه از تروریستها حمایت کردند و می کنند و مهمترین بازیگر جنگ در سوریه البته دو کشور شرور اسراییل و آمریکا هستند بقیه کشورها همراه (اروپا) یا مزدور (اعراب و ترکیه) هستند. در ساعات یا روزهای آینده جنگ حلب، سرنوشت جهان نوینی را رقم خواهد زد. همانطور که بعد از جنگ مهم ولگاگراد (استالینگراد) روند جنگ تغییر کرد و منجر به فروپاشی نازیسم و استیلای کمونیست بر نصف جهان شد. بعد از نبرد حلب اگر با تثیبت پیروزی همراه باشد کل منطقه و هژمونی جهان تغییر خواهد کرد و بازیگران درگیر در جنگ هر دو طرف این موضوع را خوب فهمیده اند.

تروریستهای مروانی- سفیانی آل سعود با پیشرفته ترین سلاح ها به جنگ سوریه آمده اند اما در تبلیغات خود کپسول گاز خانگی را سلاح خود نشان می دهند و آن در واقع برای مظلوم نمایی است.  سیدحسن نصرالله دو ماه پیش گفته بود در ماه های اخیر نبرد های سختی در پیش رو داریم و سخنانی جالبی از جنگ حلب گفته بود. اکنون متن فارسی سخنان سید حسن نصرالله از قبل و بعد محاصره حلب در دسترس شما قرار می دهیم.

سخنرانی نصرالله قبل از تکمیل محاصره:

«آخرین پرونده از پرونده های ای نبرد سوریه، پرونده حلب است، ماهها قبل گفتیم که این نبرد بر اساس یک برنامه بزرگ منطقه ای و بین المللی است ، البته مقصود از منطقه، عربستان و ترکیه است، گفتیم هدف این است که می خواهند بسیاری از گروههای مسلح ،هزاران فرد مسلح را، از طریق ترکیه به شمال حلب منتقل کنند ، آنان هزاران نفر را در ماههای گذشته و بر اساس برنامه و طرحی جدید وارد این منطقه کردند، زیرا تمامی طرح های گذشته آنان ناکام مانده بود، طرح سقوط دمشق ناکام ماند، سقوط حومه دمشق ناکام ماند هر چند در این مناطق در سالهای قبل به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان نبردهای سختی رخ داد، آنان طرح هایی را از لبنان آغاز کرده بودند مثل طرح عرسال، طرح هایی را از دریای مدیترانه به مقصد داخل سوریه مثل حمص آغاز کرده بودند تا مسیر دمشق به ساحل را قطع و دمشق را محاصره کنند اما همه این طرح ها ناکام ماند، در سال گذشته حمله از سمت جنوب و اتاق عملیات موک، یا به اصطلاح توفان جنوب اعم از حمله اول، دوم ، سوم یا چهارم و پنجم، ناکام ماند، منطقه جنوب به دمشق منتهی می شد. با داعش خود را در رقه و دیرالزور آزمودند تا به سمت تدمر و در انتها به دمشق حرکت کنند اما ناکام ماندند، تا زمانی که دمشق مقاوم ماند نقشه هایشان ناکام شد زیرا همچنان این نظام سیاسی سوریه که بر کشور مسلط است. آنان راههای مختلفی را طی کردند و نتیجه نگرفتند به همین منظور این بار طرحی دیگر را از شمال آغاز کردند، حرکتشان از لبنان بی نتیجه بود، یاحرکتشان از اردن و جبهه حنوبی تا 90 درصد بی نتیجه بوده است، حتی داعش نیز پس از عقب نشینی از تدمر از چند مسیر به سمت دمشق حرکت کرد و نتیجه ای نگرفت، حال با هزاران ستیزه جو از نقاط مختلف جهان و با تابعیت های مختلف به سمت حلب رهسپار شده اند، مرزهای این منطقه یعنی مرزهای ترکیه- سوریه به طور علنی و آشکار باز است و همه امکانات، کاروان ها، تانک ها، توپ خانه ، و …از این منطقه وارد سوریه می شود، هدف تنها سقوط بخش های باقی مانده از استان حلب به ویژه شهر حلب است، آنان می خواهند بر شهر حلب مسلط شوند و سپس حرکت به سمت حماه و حمص و از آنجا به دمشق حرکت کنند، در نتیجه ما در برابر برنامه جدید، موج جدید و مرحله جدید از مراحل جنگ سوریه قرار داریم، مرحله ای که محور آن در شمال سوریه به ویژه حلب متمرکز شده است، نبرد ما در این میدان به معنی دفاع از حلب، دفاع از بقیه سوریه، دفاع از دمشق و در ادامه دفاع از لبنان، عراق است.»
«در هر حال آنچه اخیرا در حلب شاهد هستیم به طور شفاف فرصت جدید برای طرح آمریکایی- سعودی – تکفیری است تا بتوانند دستاورد بزرگی در سوریه داشته باشند، دستاوردی که می تواند تهدیدی بر همه دستاوردهای نظام سوریه در سال های قبل باشد، همانگونه که تهدیدی برای همه منطقه خواهد بود به همین منظور بر ما واجب است در حلب باقی بمانیم، ما در این شهر حاضر هستیم و در این شهر باقی خواهیم ماند. این موضع ماست،»
« ما در حلب به تعداد قابل توجهی نیرو داریم و حضور ما در نبرد حلب حضور ناچیزی نیست، فرماندهان ما، جوانان ما و مردان ما در حلب حضور دارند و این واقعیت نبرد ماست. آنچه امروز در حلب در جریان است درگیری سنگینی است. »

« اگر بخواهیم ارزیابی درستی از صحنه نبرد داشته باشیم، باید نگاه جامعی به تمامی مناطق نبرد داشته باشیم، نباید به اخبار جزئی که در آن دید کلی به نبرد وجود ندارد توجه کنیم، وقتی تصویر کاملی از میدان نبرد داشته باشیم اینگونه باید گفت که در نبردی به وسعت نبرد در حلب، نبردی که در آن شهر حلب ، تمام سوریه و تمامی منطقه هدف قرار گرفته است و کشورهای منطقه نیز گردانندگان پشت صحنه این نبردند و برای پیشبرد هدفشان هزاران ستیزه جو را از مناطق مختلف به سوریه کشانده اند . در مقابل این هجمه سنگین، مردم سوریه، ارتش این کشور، نیروهای مردمی سوریه، حزب الله و هم پیمانانی از چند کشور از جمله ایران و غیر ایران قهرمانانه ایستاده اند، جنگ کردند، حماسه آفریدند، مقاومت کردند، استوار ماندند، و توانستند تا الان طرح بزرگ مورد نظر مهاجمان را ناکام بگذارند، اگر خساراتی هم داشته ایم این خسارات در حدی بود که نتوانست روند جنگ را تغییر دهد، این خسارات در وسعت جغرافیایی بزرگ و با این همه نیروی مهاجم اتفاق افتاد. ما در مقابل توانستیم کمربند امنیتی مستحکمی را برای شهر حلب ایجاد کنیم، راه را به سمت نبل و الزهراء باز کنیم و این موارد دستاوردهای بزرگی به شمار می آیند.»
«به طور کلی دستاوردهای بزرگی در حلب حاصل شده است، در یک محدوده جغرافیایی وسیع، کمربند امنیتی برای حلب ایجاد شد، مسیر شهر به برخی مناطق باز شد، محاصره شهر شکست و شهر در برابر نیروهای مهاجم ایستادگی كرد. »

« نبرد توفان جنوب در درعا پنج مرحله داشت، در این مراحل تلفات سهمگینی بر گروههای مسلح وارد شد در نتیجه عربستان و آمریکا فشار آوردند، دلارخرج کردند، اما با تلفات سنگینی روبرو شدند و نتوانستند به هدفشان برسند و حال نیز در حلب اینگونه خواهد بود. درست است ما شهدایی را تقدیم کرده ایم، برادران سوری، برادران ایرانی و دیگر هم پیمانان ما شهدایی را تقدیم کرده اند اما سخن ما درباره نبردی است که حجمی بسیار انبوه و گسترده دارد.»

«کسانی که این مسئله را القاء می کنند که آنچه که در حلب در چند ماه گذشته رخ داده تنها شکست های در پی است، این افراد حقیقت نبرد را درک نمی کنند. ما شاهد یک نبرد تاریخی و بزرگ در حلب در برابر توطئه و مرحله جدید هستیم. این وضع ایجاب می کند که مسئولیت های ما بیشتر شود و همه طرف ها در حلب حضور داشته باشند. ما نیروهای بیشتری به حلب اعزام خواهیم کرد. باید همه طرف ها در حلب حضور پیدا کنند چرا که نبرد واقعی در حلب در جریان است و نبردهای دیگر ممکن است ماهیت دفاعی و محدود داشته باشد ولی نبرد حلب یک نبرد حقیقی، واقعی ، راهبردی و بزرگ در سوریه است. نباید از این نبرد عقب نشینی کرد یا سستی و ضعف و تردید نشان داد و نباید تسلیم دروغپردازی ها، شایعات و جنگ روانی دروغین و گمراه کننده شد.»

سخنرانی نصرالله پس از تکمیل محاصره:

در خصوص سوریه نیز وقتی به اظهارات وزیر خارجه عربستان سعودی درباره سوریه و منطقه گوش فرا می دهیم ملاحظه می کنیم که وقتی او از سوریه یا منطقه در هر مناسبت یا کنفرانس خبری صحبت می کند خودش را قیّم و حاکمی از جانب مردم سوریه معرفی می کند و می گوید راه حلی جز رفتن بشار اسد چه از طریق سیاسی و چه نظامی وجود ندارد . یعنی اینکه او از جانب مردم سوریه صحبت می کند و به حل و فصل سیاسی و گفتگوها و صحبت از مذاکرات و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و اینکه مردم سوریه هر کسی را بخواهد انتخاب کند ، باوری ندارد و هیچ وقت از چیزی به اسم انتخابات صحبت نکرده است . نگاه کنید ببیند غرور و فخر فروشی تا به چه اندازه است. وزیر خارجه سعودی خطاب به روسیه گفته است اگر از بشار اسد دست بکشید یک سهم محترمانه به شما در منطقه خواهیم داد . این اظهار نظر علاوه به اینکه خنده دار است و به یک نمایش خنده دار می ماند دارای یک نکته است . به معنی که ما بر تمام منطقه سیطره داریم و همه آنرا در اختیار داریم و سهمها را میان دیگران توزیع می کنیم . مثلا سهمی به روسیه و سهمی به آمریکا و سهمی به فلان کشور یا بهمان کشور می دهیم .. آیا تو دیوانه شده ای ؟ هر کس که اندک فهمی از تحولات و سیاست منطقه دارد می داند که تو در جایگاهی نیستی که بخواهی سهم توزیع کنی یا قرارداد ببندی یا چانه زنی کنی و شروط خود را بر دیگران تحمیل کنی . تو و پادشاهان و فرماندهانت هم در چنین جایگاهی نیستند. او در همه جا چنین سخنانی را به زبان می راند اما نتیجه عملی آنرا ببینید. اکنون نزدیک به یک سال و نیم از جنگ یمن می گذرد اما آنها خطاب به سعودیها می گویند هرگز در هیچ جنگی پیروز نخواهی شد و نمی توانی شروط خود را به ملت یمن تحمیل کنی . در برابر مقاومت و ایستادگی ملت یمن و عزم و ثبات بحرینی ها و پیروزیهای مردم عراق و دستاوردهای سوریها بویژه دستاوردهای اخیر در شهر حلب (کاری نمی توانید انجام دهید). تحولات حلب از درجه اهمیت زیادی برخوردار است. اهمیت این تحولات صرفا به بحران سوریه مربوط نیست بلکه با وضع منطقه ای ، معادلات منطقه و طرحهای منطقه ای و حتی رویاهای امپراطوری منطقه ای در ارتباط است . آنچه ظرف روزهای گذشته سقوط کرد در واقع رویاها و طرحهای امپراطوری بود. این طرحها در برابر مقاومت و پایداری جنبش های مقاومت ،ایستادگی ملت ها و افزایش بیداری ها و هوشیاری ها در منطقه و جهان رنگ باختند و سقوط کردند. آیا این وزیر (وزیر خارجه سعودی) و حکام و فرماندهانش گمان کرده اند که می توانند ملت جهان و افکار عمومی جهان را به ریشخند بگیرند؟

پایان سخنان سیدحسن نصرالله /

allepo

عکس بالا رسیدن کمک حزب الله و ایران به حلب هست. تروریستها برای اولین بار بیست گروه مختلف در جنگ سوریه با هم متحد شدند و سنگین ترین حملات از تاریخ جنگ را انجام دادند. مرزهای ترکیه همچنان فعالانه در حمایت از تروریست های مروانی_اموی باز است. تمام رسانه های مدعی حقوق بشر اروپا و آمریکا همچنان بشدت از تروریستها حمایت میکنند و عجیب تر از همه اتحاد داعش با این ائتلاف بیست گانه هست و هماهنگ حملات بسیار شدیدی در دیرالزور و پالمیرا آغاز کرده تا فشار جنگ حلب بر تروریستها کاسته شود.

جالب تر حضور اویغوری ها از چین است که گردان ترکستانی معروفند و دست پرورده از سال های دور ترکیه و عربستان در شمال چین هستند و بسیاری سرسخت و خط شکن این جماعت هستند. اما اگر محاصره حلب تثبیت شود که البته بسیار سخت است این آخرین ائتلاف آنها خواهد بود و از این به بعد نه تنها مزدوران بعد از شکست احتمالی در حلب به جان هم می افتند حتی اربابان منطقه ای و اروپایی آنها هم بعد از این شکست بزرگ اگر البته رخ دهد با هم درگیر خواهند شد و مسیرهای آنها از هم جدا خواهند شد. از سوی دیگر اگر اتحاد نظامی موقتی روسیه ایران در این جنگ ماندگار شود اوضاع در آینده بسیار متفاوت خواهد شد. جنگ حلب جنگ جهانی کوجک است و سرنوشت جهان در این جنگ آرماگدونی در حال رقم خوردن است.

بقیه عکس ها از تسلیحات واقعی تروریست ها از سایت خودشان است. و یک جیب ایرانی بنام سفیر که غنیمت بدست تروریست ها گرفته شد.

allepo2 allepo3 allepo4 allepo5 allepo6

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact