fblike job contact English English English 

داستان پردازی های پلیس آلمان

عامل عملیات تروریستی حمله مونیخ

ایرانبیلد> به نظر می رسد پلیس آلمان و سازمان اطلاعات آلمان همچنان در حال نظریه پردازی و خیالبافی های احمقانه درباره دیوید سمبلی هستند در حالیکه پدر و مادرش همچنان ممنوع مصاحبه هستند و پدرش هم تنها اظهار تعجب کرده از این داستان پردازی های نهادهای اطلاعاتی آلمان اینکه در آلمان شما بتوانی با اینترنت کلت بخری و سیصد گلوله هم داشته باشی. این داستان های مضحک مرغ پخته را به خنده می اندازد چه برسد به کسی که در آلمان زندگی کرده باشد و شرایط زندگی در اینجا را بداند. یک کودک هفده ساله از اینترنت کلت و اسلحه کمری با سیصد گلوله خریده باشد!

تازه ترین دروغ پردازی آنها این بود که سمبلی با پدرش چند هفته پیش ایران رفته و در ایران آموزش تیراندازی با کلت دیده است. این دروغ مضحک تر برای زمانی است که شما در ایران زندگی کنی و شرایط آموزش دیدن با اسلحه و کلت را در ایران بدانی. آموزشگاه هایی که مخصوص نیروهای پلیس است و خیلی خیلی کم است. آنهم سمبلی که در سن نوجوانی بوده و چنین کسانی اصلا برای چنین کارهایی اجازه ندارند.

دویچه وله و رسانه های مرتبط با سازمانهای اطلاعاتی آلمان این داستان های مضحک را با انگیزه های سیاسی و مشخصا هماهنگ با عربستان آب و تاب می دهند و کسی نیست که از پول دوستی آلمانی ها خبر نداشته باشد.

علی سمبلی احتمالا یک قربانی در این حادثه بوده که پلیس پس از تناقض گویی های فراوان و ویدئوهای دروغین اولیه که جعلی بودن آن ثابت شده خواسته است نهایت استفاده سیاسی را از این داستان ببرد بویژه وقتی سه روز قبل آن مرکل و سازمان اطلاعات آلمان هماهنگ با هم ایران را به ادامه ساخت بمب اتمی و موشک بالستیک متهم کرده بودند.

نشریه آلمانی «فوکوس»در گزارشی که مقدمه سناریوسازی تازه‌ای علیه ایران به نظر می‌رسد، مدعی شد عامل تیراندازی مرگبار چند هفته قبل مونیخ در سفری به ایران، «دوره تیراندازی» گذرانده است. این مجله به نقل از منابع بی‌نام مدعی شده است که «علی دیوید سنبلی» 18 ساله در ماه دسامبر سال گذشته میلادی به همراه پدرش، مسعود، به ایران سفر کرده است. در جریان تیراندازی دو هفته قبل در برابر یک مجتمع خرید در مونیخ 9 نفر کشته شدند. سنبلی بعد از تیراندازی دست به خودکشی زد.پلیس آلمان اعلام کرده است که این فرد ایرانی-آلمانی گرایشات شدید نژادپرستانه داشته و از طرفداران «آدولفت هیتلر» رهبر نازی‌های آلمان و «آندرس برویک» عامل تیراندازی نژادپرستانه پنج سال قبل در نروژ که به مرگ 77 نفر منجر شد، بوده است. حمله مونیخ دقیقا در سالگرد عملیات برویک انجام گرفت. بر اساس اطلاعات رسمی، وی از چند ماه قبل در حال مطالعه و بررسی تیراندازی‌های صورت گرفته در مدارس آمریکا بوده و عاملان این تیراندازی‌ها را قهرمان می‌دانسته است.با وجود آنکه پلیس آلمان تائید کرده تیراندازی مونیخ انگیزه‌های نژادی داشته و مهاجم هم از مشکلات روحی و روانی رنج می‌برده، رسانه‌های سعودی و شماری از رسانه‌های آلمانی تلاش کرده‌اند این حمله را به نحوی به ایران ارتباط دهند.

ار طرفی دیگر رونامه بیطرف اشپیگل (آیینه) همانروز در سایت خود در شبکه اینترنت فاش کرد؛ سازمان اطلاعات آلمان وجود ارتباط بین مجریان دو حمله اخیر گروه تروریستی داعش در آلمان با عناصر این گروه که در عربستان و کشورهای دیگر مقیم هستند، تایید کرده است.

به نوشته اشپیگل، دو شخص در دو حادثه اخیر تروریستی آلمان از طریق ابزارهای ارتباطی، با افراد زیادی در ارتباط بوده اند که اغلب آنان در خاک عربستان بوده و یا تبعه این کشور هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact