job job job  job        jobjob job  job

مردان ایرانی بیشترین رشد قد در جهان

iran_volleyball_team-1

ایرانبیلد> هر چند نتایج افزایش قد ایرانیان خوشحال کننده است اما هنوز قد مردم ایران باندازه شایسته نرسیده است. در قرون پیشین بعلت ستم و بیداد حکام جاهل تغذیه مردم نامناسب بود و قد مردم کوتاه شده بود. اما در سده اخیر نظام سلامت و تغذیه و نیاز روانی در داشتن قد بلند برای رقابت های اجتماعی باعث شده قد مردم ایران کمی رشد کند. اما قد زنان ایرانی متاسفانه بعلت زندگی در محیط بسته، تحرک و نشاط کم و بویژه کمبود آفتاب بخاطر پوشش و زیاد در خانه ماندن همچنان کوتاه است. همین وضعیت یعنی نرسیدن آفتاب و ویتامین D به زنان مهمترین عامل رشد باورنکردنی بیماری ام اس MS در زنان ایران است.
بتازگی پژوهش بر روی قد افراد در ملیت های مختلف نشان داد مردان هلندی و زنان لیتوانی بلندترین قد را دارند، اما مردان ایرانی و زنان کره جنوبی بیشترین رشد قد را در قرن گذشته داشته اند.

این بزرگترین بررسی جهانی روی قد افراد بوده است. پژوهشگران دریافتند که مردان ایرانی به طور میانگین ۱۶.۵ سانتی متر و زنان کره جنوبی ۲۰.۲ سانتی متر در صد سال اخیر بلندتر شده اند. علاقمندی ایرانیان به ورزش های همگانی بویژه پرشی مانند بسکتبال و والیبال در رشد قد بسیار موثر است.

این بررسی که توسط دانشمندان کالج سلطنتی لندن انجام گرفته و در ژورنال ای-لایف (e-life) منتشر شده همچنین نشان داده که مردان و زنان آمریکایی در سال ۲۰۱۴ به رتبه ی ۳۷ و ۴۲ در میان کشورهای دیگر نزول کرده اند.

ورزش های کششی پرشی تغذیه خوب و از همه مهمتر خواب بعد از ناهار در نوجوانان مهمترین عامل رشد قد است.

ایرانبیلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job