job job job  job        jobjob job  job

ایران کشتی اماراتی را توقیف کرد

کشتی امارات

یک فروند کشتی اماراتی به دلیل استفاده نکردن از نام بین المللی خلیج فارس و به منظور صیانت از هویت این آبراه تاریخی، در بررسی‌های مرکز کنترل و بازرسی کشتی‌ها در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) توقیف شد.

در همین باره، ابوطالب گرایلو معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان امروز سه شنبه با بیان درج نام خلیج فارس در اسناد و مدارک بین المللی و لزوم استفاده از این نام حسب الزامات و مقررات جهانی، گفت: نام خلیج فارس در تمامی متون تاریخی همواره به این صورت درج شده است و مرکز کنترل و بازرسی شناورهای منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) به منظور جلوگیری از ورود خدشه به این نام ملی و تاریخی از سوی کشتی های خارجی، رعایت این مهم را در دستور کار قرار داده است.

وی اظهار داشت: در این بررسی ها، یک فروند کشتی با نام فئودورا و با پرچم پاناما و مالکیت شرکت اماراتی که از واژه‌ای جعلی به جای نام خلیج‌فارس استفاده کرده بود، از سوی مرکز کنترل و بازرسی کشتی های این مجتمع بندری توقیف شده و تا حصول نتیجه در خصوص حذف واژه مجعول از اسناد آن، از دادن هر گونه خدمات ممانعت به عمل آمد.

نظارت های لازم به منظور صیانت از نام خلیج فارس از سوی کشتی های ورودی، بر اساس قوانین ملی جمهوری اسلامی ایران از سوی مرکز کنترل و بازرسی کشتی‌ها منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) انجام می شود.

ایرانبیلد> اخیرا دولتهای مرتجع عربی و همسو با عربستان ادعا کردند جزایر ایرانی باید به اعراب برگردد این اقدام نیروی دریایی در برابر آن گستاخی بسیار بجا و شایسته بود اما دیپلماسی ایران باید بر مبنای ادعای مالکیت دو جزیره آریایی و زرکوه باشد که اکنون در اشغال امارات هست. متاسفانه وزرات خارجه در این مورد ضعف نشان می دهد. تنها بچه های ارتش و سپاه به گستاخی اعراب پاسخ می دهند و وزرات خارجه منفعل و دفاعی عمل کرده و به بیانیه های بی خاصیت و تکراری بسنده می کند. بیانیه باید کوبنده، تهدید کننده و تهاجمی همراه با ادعای دو جزیره نامبرده (زرکوه و آریایی) باشد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job