fblike job contact English English English 

پاکستانی تروریست خود را افغانستانی جا زد

afghanestan-ba6

پلیس آلمان صحت ویدیوی را که عامل حمله بر مسافران قطار در ایالت بایرن آلمان را نشان می‌دهد تایید کرده اما بازرسان به افغان بودن این مهاجم که پیش از کشته شدن اش پنج تن را زخمی کرد، تردید دارند.
دو شنبه شب یک فرد مهاجم در ایالت بایرن آلمان بر مسافران یک قطار با چاقو و تبر حمله برده و دست کم پنج تن را که چهارتای آن توریست هنگ کنگی بودند را زخمی کرد که وضعیت دو تن از زخمیان وخیم گزارش شده است. فرد مهاجم پس از حمله از قطار بیرون شده و در حال فرار توسط شلیک نیروهای امنیتی کشته شد. گفته شده که فرد مهاجم یک مهاجر 17 ساله از افغانستان است، اما تردیدهایی در مورد هویت او رونما شده است.
خبرگزاری اعماق که یک شبکه خبری نزدیک به داعش است، ویدیویی را نشر کرده است که عامل این حمله را نشان می‌دهد. این فرد جوان در این ویدیو به نام محمد ریاض معرفی شده و به زبان پشتو از قصد خود به حمله در آلمان سخن می‌گوید. در ویدیوی نشر شده که پیش از این حمله فیلم برداری شده است، محمد ریاض می‌گوید: «من یک سرباز دولت اسلامی هستم و یک عملیات مقدس را در آلمان شروع می‌کنم.»
بازرسان آلمان تردید دارند که او واقعاً از افغانستان بوده باشد. در ویدیوی نشر شده عامل این حمله به زبان پشتو صحبت می‌کند که در افغانستان و پاکستان با اندکی تفاوت لهجه صحبت می‌شود. شبکه تلویزیونی “زید دی اف” آلمان به نقل از منابع امنیتی گفته است که او در این صحبت ویدیویی برخی واژه‌های پاکستانی را به کار برده است.
همچنین کارشناس زبان نیز گفته اند که لهجه او بیشتر پاکستانی است. گذشته از این، در ویدیوی داعش نام او محمد ریاض نوشته شده است در حالی که او با نام دیگری در آلمان ثبت شده بود. به گزارش تلویزیون “زید دی اف”، بازرسان این احتمال را مطرح کرده اند که این فرد برای این که شانس به دست آوردن پناهندگی خود را بالا ببرد، ممکن است خود را به عنوان افغان ثبت کرده باشد.  افغانستانی ها خیلی راحت تر پناهندگی انها پذیرفته می شود. پلیس در اتاق او علاوه بر یک پرچم دست ساز داعش، یک «سند پاکستانی» نیز یافته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*یک پاسخ برای “پاکستانی تروریست خود را افغانستانی جا زد

  1. Avatar ahura گفت:

    بیچاره افغانستانیها


contact