Saturday, 16. July 2016  ir    ir ir
توهین به زرتشتیان در خرمشهر توهین به زرتشتیان در خرمشهر
 طبق ایه 17 سوره حج زرتشت پیامبر اولی العزم هست و دین زرتشتی شبیه ادیان ابراهیمی است عده گستاخ و حسود یکبار در تلویزون... توهین به زرتشتیان در خرمشهر

زرتشت

 طبق ایه 17 سوره حج زرتشت پیامبر اولی العزم هست و دین زرتشتی شبیه ادیان ابراهیمی است عده گستاخ و حسود یکبار در تلویزون نماد فروهر را که محبوب ترین سمبل ایرانی است نماد شیطان پرستی نشان داده بودند.

نماینده زرتشتیان در مجلس در نامه‌ای اعتراضی خطاب به شهردار خرمشهر از برگزاری “همایش نقد و بررسی فرقه های ضاله” که در آن از دین زرتشتی نام برده شده و به گفته وی سبب آزرده خاطر شدن ایرانیان شده است، انتقاد کرد.

متن این نامه به شرح زیر است؛

جناب آقای محمد علی دوایی فر

شهردار محترم خرمشهر

با درود

بدینوسیله انتقاد شدید خود را از برگزاری “همایش نقد و بررسی فرقه های ضاله” که متاسفانه از دین زرتشتی نیز نام برده شده و سبب آزرده خاطر شدن ایرانیان شده است، اعلام می نمایم.

براساس یک واقعیت انکارناپذیر،آشوزرتشت اسپنتمان؛ پیامبری الهی است و دین زرتشتی، دینی توحیدی است و زرتشتیان در ازنای تاریخ یکتاپرست و پرستنده خداوند یکتا و بی‌ همتا بوده‌اند. این موضوع در اصل سیزدهم قانون اساسی، توسط نظام جمهوری اسلامی ایران نیز مورد تایید قرارگرفته است و ایرانیان زرتشتی بر همین اساس دارای کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی هستند.

لازم به یادآوری است که رهبر گرانقدر انقلاب در دیدار با نمایندگان زرتشتیان سراسر جهان اینگونه تاکید می‌ فرمایند، آیین زرتشتی در ایران متولد شده است و این برای کشور ما، مایه فخر و مباهات است که محل ولادت اولین پیامبر آسمانی جهان، در ایران بوده است. با توجه به این صراحت، جای بسی تعجب است، چگونه ارگان هایی به خود اجازه می دهند تا دین زرتشتی را یک فرقه و سپس آن را ضاله بنامند و به دین زرتشتی و زرتشتیان بی پرده توهین کنند و کلیه قوانین به خصوص اصول متعدد قانون اساسی را زیرپا بگذارند.

جای تاسف بسیار است که این همایش در شهری که نماد همبستگی کلیه ایرانیان از هر نژاد، قوم و دین در دفاع از خاک کشور است، برگزار شده و از آن تاسف بارتر اینکه از بودجه های دولتی برای ایجاد تفرقه استفاده شده است.

لازم است به ارگان هایی که این همایش را همراهی کرده اند نیز تاکید گردد تا از منش شهید بزرگوار سرلشکر محمد جهان آرا و همچنین شهدای ایرانیان زرتشتی که بر اساس آموزه های دینی خود در کنار دیگر ایرانیان، برای دفاع از ایران اهورایی از خود گذشتند تا خرمشهر، خرمشهر بماند، درس اخلاق، همبستگی و یکپارچگی را بیاموزند.

در شرایطی که همه گروه ها، ادیان، اقوام و ن‍ژادهای کشور نیاز به همدلی و همراهی دارند و بارها نیز این نکته در سخنان ارزشمند مسئولین کشور مورد تاکید قرار گرفته است، برگزاری اینگونه همایش های توهین آمیز که بدیهیات تاریخ این کشور پرافتخار را به زیر سئوال می برد، شدیداً محکوم خواهد بود.

بنابراین ضمن محفوظ بودن حق پیگیری این موضوع در مراجع ذی صلاح، لازم است تا هرچه سریعتر جلو اینگونه نشست ها گرفته شود.

دکتر اسفندیار اختیاری

نماینده ایرانیان زرتشتی

iranerbild

 • مهمان

  July 30, 2018 #1 Author

  مطلب نماینده محترم زرتشتیان متین است.
  ولی مدیر سایت اشتباه می کند که طبق آیه 17 سوره حج زرتشت پیامبر اولی العزم هست.
  این آیه را خواندم میگوید خداوند در روز قیامت بین مسلمانان و یهودیان و صائبین (احتمالا داوودیان) و مسیحیان و مجوس (احتمالا زرتشتیان) و مشرکان تفکیک خواهد کرد. نامی از هیچ پیامبری در این آیه نیست تا چه برسد به اینکه تعیین کرده باشد کدام اولی العزم است.
  این آیه به وضوح در باره مردم مختلف است نه پیامبران الهی.
  در معنا وتفسسر قرآن که امری تخصصی است و نه عمومی دقت کنیم!

  Reply

 • سید سجاد

  August 7, 2017 #2 Author

  درود به پیامبر اهورا مزدا که ماه عسلش کورش بزرگ بود که لوحی را در 2500 سال پیش که از صلح نوشته شده بنا
  نهاد

  Reply

  • خراسانی

   October 13, 2018 #3 Author

   منظورتون ماحصل بود دیگه؟!!
   حرکت زشت تفرقه جو ها که به جای خود محکوم. ولی داداش عربی ننویس، اگر نوشتی پاس بدار

   Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.