job job job  job        jobjob job  job

ریشه‌ تروریسم در سیاست‌های غرب

terrorist

امروز در حالی شاهد حدود صد کشته در جنوب فرانسه هستیم که این کشور بهترین دوست برای تفکر وهابی و داعش بوده است. متاسفانه جهان غرب از حملات پیش آمده توسط وهابی ها نهایت استفاده را در ترساندن مردم کشورهای غربی از مسلمانان بکار می برد طوری که رفته رفته آراء در این کشورها بسمت جریانهای راست افراطی ضد اسلامی و ضد مهاجری تغییر جهت داده است. این در حالی است که خود غربی ها مهمترین حامی جریان وهابی تکفیری در جهان هستند. آنها با عربستان که پلیدترین حکومت قرن معاصر در ترویج تروریسم در جهان بوده بهترین مراوده و دوستی و تجارت را دارند. و اتفاقا برعکس با جریان معتادل اسلامی بویژه شیعیان بیشترین دشمنی را دارند.

حمایت آنها از عربستان و جریان وهابی تکفیری با این ترور های پراکنده در اروپا قطع نخواهد شد. حتی اگر چند ده هزار مردم اروپا در جریان ترورهای سلفی -وهابی کشته شوند دولت های غربی نهایت استفاده را خواهند کردند و دست از حمایت عربستان به قول خود اهرم مهار ایران دست بر نخواهند داشت. این در حالیست که کشورهای اروپایی اکنون در بحران بزرگ اجتماعی روبرو هستند و خطرات مهاجران ناهمگون با بافت اروپایی روز بروز بیشتر می شود و چاره تنها قطع حمایت کشورهای غربی از دولت وهابی فاشیستی عربستان این سرچشمه نفرت پراکنی و ترور در جهان است.

اگر غربی ها نبودند سده ها پیش در منطقه ما دموکراسی امنیت و پیشرفت ایجاد شده بود. آنها با کودتاها و حمایت از دیکتاتورها و فاشیست های مزدور اجازه نمی دهند در کشورهای غیر از خودشان امنیت پیشرفت و دموکراسی حاصل شود و رفته رفته ثمره این رفتار ضد انسانی به خودشان برگشته است و راهی ندارند جز آنکه از دخالت در مناطق دیگر جهان بپرهیزند و خوی استثمارگری را کنار بگذارند و اجازه دهند مناطقی دیگری از جهان هم مثل اروپا زیبا و پیشرفته شود. اما متاسفانه خوی استکباری و استثماری و هدایت و حمایت از جریانهای کثیف امثال وهابی ها در طول چندصد سال در آنها نهادینه شده است و با حمایت از تروریسم، تنها باعث می شوند سکان هدایت سیاسی جهان را بدست گروهای خطرناک راست افراطی در اروپا سپرده شود و جهان در آستانه جنگ های خطرناک بیشتری قرار بگیرد. تنها حذف دولت عربستان می تواند سایه امنیت را به جهان برگرداند و آن به زمانی بستگی دارد که کشورهای غربی به این حقیقت برسند.

پس از حادثه تروریستی فرانسه شاهد خواهیم بود تمام سران کشورها و تمام رسانه های تحت هدایت غربی ها آن را محکوم می کنند و تا مدتها یادبود و تکریم درگذشتگان برگزار می کنند  اما نه انگار که بیش از دویست نفر هفته قبل در بغداد کشته شدند و کسی از غرب نه آن را محکوم کرد و نه کشته شدگان آن را تکریم نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job