job job job  job        jobjob job  job

بوریس جانسون: به ایران بمب اتم بدهید

boris_johnson

وزیر خارجه جدید انگلیس شهردار سابق لندن مرد جنجالی و حامی سرسخت اسراییل است. از نظر شخصیتی به دونالد ترامپ نزدیک است. اروپا و سردمداران جهان در حال گذر بدست راستی های افراطی هست و تا چند سال دیگر بسیاری از کشورهای غربی راستگرایان افراطی در اکثریت خواهند شد.
بوریس جانسون ده سال پیش، در اوج تنش‌های هسته‌ای و هم‌زمان با ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد در ایران و جورج بوش در آمریکا مقاله‌ای با دیدگاهی متفاوت در روزنامه تلگراف منتشر کرد. عنوان این مقاله این بود: “به ایران بمب بدهید: ممکن است رژیم را انعطاف‌پذیرتر کند”.

او در آن مقاله از جورج بوش و تونی بلر، نخست وزیر وقت بریتانیا به دلیل پیامدهای منفی حمله به عراق انتقاد کرد و نوشت وقتی کره شمالی به اسرار هسته ای دست پیدا می کند چطور می خواهید جلوی ایران را بگیرید.
آقای جانسون پیش بینی کرده بود که ایرانی‌ها بالاخره به بمب اتم دست پیدا می‌کنند و غیر از تهدید و خط و نشان کشیدن هیچ کار دیگری از دست غرب بر نمی‌آید.
به همین دلیل بوریس جانسون که در آن زمان نماینده مجلس عوام بریتانیا بود، پیشنهاد عجیبی را مطرح کرد. او نوشت اگر همه تلاش‌ها شکست خورد، ممکن است جا داشته باشد که بمب را خود در اختیار ایران قرار دهیم.
او می‌گفت وقت آن رسیده است که آمریکا سکان این “برنامه غیرقابل توقف” را به دست بگیرد و در عین این که به مردم ایران آن چه را که می‌خواهند، بدهد، خود ابتکار عمل را به دست داشته باشند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job