job job job  job        jobjob job  job

تظاهرات نئونازی‌ها در کالیفرنیا

neonazi

چاقوکشی و ۱۰ مجروح در تظاهرات نئونازی‌ها در کالیفرنیا

در جریان تظاهرات یک گروه راست افراطی در شهر ساکرامنتو واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا، درگیری‌هایی با تظاهرکنندگان مخالف روی داد که به زخمی شدن ۱۰ تن انجامید. جراحات وارده به دو تن از این افراد شدید است. حدود ۳۰ تن از هواداران یک گروه راست افراطی که در میان آنان شماری از اعضای “کوکلوکس‌کلان” نیز به چشم می‌خوردند، روز یکشنبه (۲۶ ژوئن/۶ تیر) به تظاهراتی در برابر ساختمان پارلمان ساکرامنتو، مرکز ایالت کالیفرنیا فراخوانده بودند. به گزارش رسانه‌ها همزمان ۴۰۰ تن از مخالفان این گروه نیز به تظاهراتی مخالف دست زدند و در آن علیه “نازی‌ها” و “نژادپرستان” شعار دادند. این تظاهرات در آغاز مسالمت‌آمیز بود، ولی ناگهان به خشونت کشیده شد و طرفین به جان هم افتادند.

تصاویر تلویزیونی نشان می‌دهند که افراد هر دو طرف با سنگ و چماق به جان هم افتاده و یکدیگر را در خیابان‌ها تعقیب می‌کنند. شماری از آنان با نقاب چهره‌ی خود را پوشانده بودند. گفته می‌شود که در میان این افراد اعضای گروه چپ‌گرای “بلوک سیاه” نیز حضور داشته‌اند.
به گفته‌ی مقامات محلی در این درگیری‌های خشونت‌آمیز ده تن مجروح شدند. رسانه‌ها از قول پلیس گزارش می‌دهند که جراحات برخی از این افراد بر اثر ضربات چاقو بوده و شدید است. به گفته‌ی آتش‌نشانی ساکرامنتو، حال دو تن از مجروحان وخیم است. در میان مجروحان یک زن هم به چشم می‌خورد. جوان‌ترین این افراد ۱۹ ساله و پیرترین آنان ۵۸ ساله است.

به گزارش روزنامه‌ی “لس‌آنجلس تایمز” گروه موسوم به “حزب سنتگرای کارگری” درخواست برگزاری این تظاهرات را کرده بود که دارای گرایش‌های نژادپرستانه و مهاجرستیز است. این گروه به گفته‌ی رهبر آن “متیو هایمباخ” به تشکیلات “ملی‌گرایان سفیدپوست” تعلق دارد. هایمباخ به فرستنده‌ی سی‌ان‌ان گفت که تظاهر‌ات‌کنندگان مخالف با چاقو، بطری، سنگ و قطعات بتونی که از بنایی در حال ساختمان در آن نزدیکی به دست آورده بودند به افراد گروه او حمله کرده‌اند و “مردان” او نیز ناچار شده‌اند از خود دفاع کنند و آنان را عقب برانند.
پلیس ساکرامنتو ساعت‌ها منطقه‌ی نزاع در اطراف پارلمان را مسدود کرد، ولی در این درگیری‌ها کسی را بازداشت نکرده است.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job