job job job job  job                                  jobjob

ممنوعیت حجامت در ایران

ممنوعیت حجامت در ایران

ممنوعیت حجامت در ایران

وزرات بهداشت رویه خوبی در پیش گرفته و آن پلمپ کردن مراکز طب سنتی و حجامت است. حجامت بویژه توسط افراد تجربی و عامی بسیار خطرناک و کشنده است موجب لخته شدن خون و انسداد رگها و مرگ مخصوصا در افراد میانسال و سن بالا می شود. خیلی زودتر دولت باید حجامت و مراکز طب سنتی را تعطیل میکرد و این کار را علمی و دانشگاهی میکرد.
همزمان با هفته سلامت و در روز گذشته دو مرکز مربوط به طب سنتی در تهران پلمپ شد. یکی دانشکده طب سنتی ارمنستان در ایران و دیگری مرکز موسسه حجامت ایرانیان (به سرپرستی حسین خیراندیش). اما و اگرهای مربوط به این تعطیلی زیاد است و شهامت کافی برای فراگیر کردن این ممنوعیت وجود ندارد. البته گروه های مذهبی در حمایت از حجامت بر وزرات بهداشت فشار وارد می کنند در حالیکه حجامت واقعا مهلک و مضر هست. مسئولان وزارت بهداشت موضع شفافی نسبت به این موضوع ندارند و بلاتکلیفی طب سنتی در کشور  به این رشته توسط مسئولان دولتی کاملا مشخص است.

ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت گفت: پلمب این دو مجموعه به صورت قانونی و با حکم مقام قضایی صورت گرفته است.

حجامت

فشار گروه های مذهبی به خاطر ممنوعیت حجامت. اما حجامت واقعا بسیار خطرناک هست و این افراد شناختی از این کار غیرعلمی ندارند. افراد زیادی در اثرات حجامت فلج دائم یا امراض دیگر گرفتند و در افراد سن بالا براحتی موجب مرگ و لخته شدن خون و سکته و عفونت و بیماری پوستی و قارچی می شود. از آزاد بودن حجامت در کشور باید تعجب کرد نه اینکه حمایت و تجمع کرد.

Share

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
4 پاسخ برای“ممنوعیت حجامت در ایران

 1. moha گفت:

  پیامبر ما عالم تر از هر پزشک و دانشمند امروزی هستند. وقتی پیامبر(صلی الله علیه و آله) چیزی را توصیه میکنند. حتماً بهترین توصیه هاست.

 2. رهگذر گفت:

  سر سوزن شناخت و فهم از حجامت باشه اینگونه ناشیانه و خنده دار بهش حمله نمیشه پیرمردی 86 ساله رو میشناسم که همیشه حجامت کرده برای من اونی که میبینم نمیتونه مورد انکار باشه.ایناراجیف چیست؟ که باعث مرگ و میر میشه یک در یک میلیون شاید!!! مگه همین علم کلاسیک سالانه هزاران نفر رو به کشتن نمیده؟؟

 3. میثم گفت:

  سلام
  دوستان گرامی، در عجبم از اینهمه تعصب برای کوبیدن منش، تفکر و فلسفه ای که چیز زیادی از اون نمیدونید! هستی شناسی حجامت را مطالعه بفرمایید و روش شناسانه به آموزه های مکتب حجامت توجه بفرمایید. ما که هر کسی رو که وارد این دنیا شد به صورت عمیق و مطالعه کرد و طی سالها مشاهدات رو ثبت کرد، ندیدیم که دیگه از نفی این روش اعجاب انگیز صحبت کند. شما نباید به راحتی اسیر بازی فکری جریانهای غیر صادق و هدفمند در برخورد با حقایق شوید. گاهی حقیقت عریان نیست و به دلائل منافع گروههایی، در پرده ای از ابهام پیچیده شده است. برای لحظه ای مستقل از جریان فکری ترویج شده باشید و به بعضی چیزها شک کنید! شاید حقیقت رو برایتان دگرگون کرده اند! 30 ساعت زمان بگذارید و یک دوره مزاج شناسی خیراندیش را گوش دهید که برای پزشکان عمومی گذاشته اند و احتمالا خیلی از باورهایتان مورد تردید قرار خواهد گرفت.
  با تشکر

 4. […]  لینک مرتبط ممنوعیت حجامت در ایران * * ویدئوی زیر داستان پسر نیوزلندی در یوتویب است که بدون فیلترشکن در ایران قابل مشاهده نیست. * * […]


بازگشت به بالا


Reportage
output_nrpmHy
Iran
Iran
Iran
output_nrpmHy
Iran
output_nrpmHy
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job