job job job  job        jobjob job  job

ممنوعیت حجامت در ایران

ممنوعیت حجامت در ایران

ممنوعیت حجامت در ایران

وزرات بهداشت رویه خوبی در پیش گرفته و آن پلمپ کردن مراکز طب سنتی و حجامت است. حجامت بویژه توسط افراد تجربی و عامی بسیار خطرناک و کشنده است موجب لخته شدن خون و انسداد رگها و مرگ مخصوصا در افراد میانسال و سن بالا می شود. خیلی زودتر دولت باید حجامت و مراکز طب سنتی را تعطیل میکرد و این کار را علمی و دانشگاهی میکرد.
همزمان با هفته سلامت و در روز گذشته دو مرکز مربوط به طب سنتی در تهران پلمپ شد. یکی دانشکده طب سنتی ارمنستان در ایران و دیگری مرکز موسسه حجامت ایرانیان (به سرپرستی حسین خیراندیش). اما و اگرهای مربوط به این تعطیلی زیاد است و شهامت کافی برای فراگیر کردن این ممنوعیت وجود ندارد. البته گروه های مذهبی در حمایت از حجامت بر وزرات بهداشت فشار وارد می کنند در حالیکه حجامت واقعا مهلک و مضر هست. مسئولان وزارت بهداشت موضع شفافی نسبت به این موضوع ندارند و بلاتکلیفی طب سنتی در کشور  به این رشته توسط مسئولان دولتی کاملا مشخص است.

ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت گفت: پلمب این دو مجموعه به صورت قانونی و با حکم مقام قضایی صورت گرفته است.

حجامت

فشار گروه های مذهبی به خاطر ممنوعیت حجامت. اما حجامت واقعا بسیار خطرناک هست و این افراد شناختی از این کار غیرعلمی ندارند. افراد زیادی در اثرات حجامت فلج دائم یا امراض دیگر گرفتند و در افراد سن بالا براحتی موجب مرگ و لخته شدن خون و سکته و عفونت و بیماری پوستی و قارچی می شود. از آزاد بودن حجامت در کشور باید تعجب کرد نه اینکه حمایت و تجمع کرد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
6 پاسخ برای“ممنوعیت حجامت در ایران

 1. امیر قاضی گفت:

  لطفا یه تحقیقی از پزشکی در اسرائیل بکنید … تمام داروهای ما را اونا میسازن ولی خودشون استفاده نمکنن بیشتر درمانشون از طریق طب سنتی .. تو تمام داروهای دکترها آمپول دیگزا هستش که پس از تزریق تا یه شش ماه هیچ کلسیمی جذب بدن نمیشه و بیشتر پوکی استخون و درد مفاصل از این امپوله خواهشا نگید شبکه بهداشت و درمان بگید شبکه مافیا

 2. yyy گفت:

  وزارت بهداشت لطف کنه بره در مورد استامینوفن کودئین خودش نظر بدهد به حجامت ما گیر ندهد ۲۰۰ سال هست با نام علمی علمی میلیون ها انسان را کشته اند با نام بهداشت هرروز مردم مریض تر میشوند لطف کنند تو حیطه خودشان نظر بدهند

 3. moha گفت:

  پیامبر ما عالم تر از هر پزشک و دانشمند امروزی هستند. وقتی پیامبر(صلی الله علیه و آله) چیزی را توصیه میکنند. حتماً بهترین توصیه هاست.

 4. رهگذر گفت:

  سر سوزن شناخت و فهم از حجامت باشه اینگونه ناشیانه و خنده دار بهش حمله نمیشه پیرمردی 86 ساله رو میشناسم که همیشه حجامت کرده برای من اونی که میبینم نمیتونه مورد انکار باشه.ایناراجیف چیست؟ که باعث مرگ و میر میشه یک در یک میلیون شاید!!! مگه همین علم کلاسیک سالانه هزاران نفر رو به کشتن نمیده؟؟

 5. میثم گفت:

  سلام
  دوستان گرامی، در عجبم از اینهمه تعصب برای کوبیدن منش، تفکر و فلسفه ای که چیز زیادی از اون نمیدونید! هستی شناسی حجامت را مطالعه بفرمایید و روش شناسانه به آموزه های مکتب حجامت توجه بفرمایید. ما که هر کسی رو که وارد این دنیا شد به صورت عمیق و مطالعه کرد و طی سالها مشاهدات رو ثبت کرد، ندیدیم که دیگه از نفی این روش اعجاب انگیز صحبت کند. شما نباید به راحتی اسیر بازی فکری جریانهای غیر صادق و هدفمند در برخورد با حقایق شوید. گاهی حقیقت عریان نیست و به دلائل منافع گروههایی، در پرده ای از ابهام پیچیده شده است. برای لحظه ای مستقل از جریان فکری ترویج شده باشید و به بعضی چیزها شک کنید! شاید حقیقت رو برایتان دگرگون کرده اند! 30 ساعت زمان بگذارید و یک دوره مزاج شناسی خیراندیش را گوش دهید که برای پزشکان عمومی گذاشته اند و احتمالا خیلی از باورهایتان مورد تردید قرار خواهد گرفت.
  با تشکر

 6. […]  لینک مرتبط ممنوعیت حجامت در ایران * * ویدئوی زیر داستان پسر نیوزلندی در یوتویب است که بدون فیلترشکن در ایران قابل مشاهده نیست. * * […]


بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job