Wednesday, 27. April 2016  ir    ir ir
ممنوعیت حجامت در ایران ممنوعیت حجامت در ایران
ممنوعیت حجامت در ایران وزرات بهداشت رویه خوبی در پیش گرفته و آن پلمپ کردن مراکز طب سنتی و حجامت است. حجامت بویژه توسط... ممنوعیت حجامت در ایران

ممنوعیت حجامت در ایران

ممنوعیت حجامت در ایران

وزرات بهداشت رویه خوبی در پیش گرفته و آن پلمپ کردن مراکز طب سنتی و حجامت است. حجامت بویژه توسط افراد تجربی و عامی بسیار خطرناک و کشنده است موجب لخته شدن خون و انسداد رگها و مرگ مخصوصا در افراد میانسال و سن بالا می شود. خیلی زودتر دولت باید حجامت و مراکز طب سنتی را تعطیل میکرد و این کار را علمی و دانشگاهی میکرد.
همزمان با هفته سلامت و در روز گذشته دو مرکز مربوط به طب سنتی در تهران پلمپ شد. یکی دانشکده طب سنتی ارمنستان در ایران و دیگری مرکز موسسه حجامت ایرانیان (به سرپرستی حسین خیراندیش). اما و اگرهای مربوط به این تعطیلی زیاد است و شهامت کافی برای فراگیر کردن این ممنوعیت وجود ندارد. البته گروه های مذهبی در حمایت از حجامت بر وزرات بهداشت فشار وارد می کنند در حالیکه حجامت واقعا مهلک و مضر هست. مسئولان وزارت بهداشت موضع شفافی نسبت به این موضوع ندارند و بلاتکلیفی طب سنتی در کشور  به این رشته توسط مسئولان دولتی کاملا مشخص است.

ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت گفت: پلمب این دو مجموعه به صورت قانونی و با حکم مقام قضایی صورت گرفته است.

حجامت

فشار گروه های مذهبی به خاطر ممنوعیت حجامت. اما حجامت واقعا بسیار خطرناک هست و این افراد شناختی از این کار غیرعلمی ندارند. افراد زیادی در اثرات حجامت فلج دائم یا امراض دیگر گرفتند و در افراد سن بالا براحتی موجب مرگ و لخته شدن خون و سکته و عفونت و بیماری پوستی و قارچی می شود. از آزاد بودن حجامت در کشور باید تعجب کرد نه اینکه حمایت و تجمع کرد.

iranerbild

 • امیر قاضی

  August 7, 2018 #1 Author

  لطفا یه تحقیقی از پزشکی در اسرائیل بکنید … تمام داروهای ما را اونا میسازن ولی خودشون استفاده نمکنن بیشتر درمانشون از طریق طب سنتی .. تو تمام داروهای دکترها آمپول دیگزا هستش که پس از تزریق تا یه شش ماه هیچ کلسیمی جذب بدن نمیشه و بیشتر پوکی استخون و درد مفاصل از این امپوله خواهشا نگید شبکه بهداشت و درمان بگید شبکه مافیا

  Reply

 • yyy

  October 15, 2017 #2 Author

  وزارت بهداشت لطف کنه بره در مورد استامینوفن کودئین خودش نظر بدهد به حجامت ما گیر ندهد ۲۰۰ سال هست با نام علمی علمی میلیون ها انسان را کشته اند با نام بهداشت هرروز مردم مریض تر میشوند لطف کنند تو حیطه خودشان نظر بدهند

  Reply

 • moha

  September 14, 2017 #3 Author

  پیامبر ما عالم تر از هر پزشک و دانشمند امروزی هستند. وقتی پیامبر(صلی الله علیه و آله) چیزی را توصیه میکنند. حتماً بهترین توصیه هاست.

  Reply

 • رهگذر

  March 20, 2017 #4 Author

  سر سوزن شناخت و فهم از حجامت باشه اینگونه ناشیانه و خنده دار بهش حمله نمیشه پیرمردی 86 ساله رو میشناسم که همیشه حجامت کرده برای من اونی که میبینم نمیتونه مورد انکار باشه.ایناراجیف چیست؟ که باعث مرگ و میر میشه یک در یک میلیون شاید!!! مگه همین علم کلاسیک سالانه هزاران نفر رو به کشتن نمیده؟؟

  Reply

 • میثم

  January 6, 2017 #5 Author

  سلام
  دوستان گرامی، در عجبم از اینهمه تعصب برای کوبیدن منش، تفکر و فلسفه ای که چیز زیادی از اون نمیدونید! هستی شناسی حجامت را مطالعه بفرمایید و روش شناسانه به آموزه های مکتب حجامت توجه بفرمایید. ما که هر کسی رو که وارد این دنیا شد به صورت عمیق و مطالعه کرد و طی سالها مشاهدات رو ثبت کرد، ندیدیم که دیگه از نفی این روش اعجاب انگیز صحبت کند. شما نباید به راحتی اسیر بازی فکری جریانهای غیر صادق و هدفمند در برخورد با حقایق شوید. گاهی حقیقت عریان نیست و به دلائل منافع گروههایی، در پرده ای از ابهام پیچیده شده است. برای لحظه ای مستقل از جریان فکری ترویج شده باشید و به بعضی چیزها شک کنید! شاید حقیقت رو برایتان دگرگون کرده اند! 30 ساعت زمان بگذارید و یک دوره مزاج شناسی خیراندیش را گوش دهید که برای پزشکان عمومی گذاشته اند و احتمالا خیلی از باورهایتان مورد تردید قرار خواهد گرفت.
  با تشکر

  Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.