job job job  job        jobjob job  job

تعطیلی روسپی خانه ها در فرانسه

roospi2

تعدادی از روسپی ها در اعتراض به تصویب قانون تجمع کرده اند. پلاکاردهایی در دست داشتند که بر آن نوشته بود: “مرا آزاد نکن. خودم مراقب خودم هستم”.

نمایندگان فرانسه با تصویب قانونی پرداخت پول برای سکس را ممنوع و مرتکبان آن را مشمول پرداخت جریمه تا ۴۲۷۴ دلار کرده اند.

کسانی که در ارتکاب این جرم محکوم شناخته شوند درعین حال موظف خواهند شد با شرکت در کلاس هایی درباره شرایط تحمیل شده بر زندگی کارگران جنسی آموزش ببینند.

اختلاف نظر بین دو مجلس فرانسه منجر به تاخیری دو ساله در تصویب این قانون جنجالی شده بود. برخی از کارگران جنسی در آخرین دور مذاکرات بر سر تصویب این قانون به اعتراض در برابر پارلمان جمع شده بودند.

roospi

امید است بزودی در آلمان هم این قانون تصویب شود. پیش از این در کشورهای اسکاندیناوی روسپی گری در برابر پول ممنوع شده بود. سکس پولی اثرات زیان برای برای جامعه دارد. آلمان از این جهت به بهشت روسپی های اروپا تبدیل شده و از سرتاسر اروپا دختران برای کار و درآمد زیاد روسپی گری به آلمان می آیند.

اتحادیه کارگران جنسی می گوید این قانون بر زندگی اعضای این اتحادیه تاثیر می گذارد. تعداد کارگران جنسی در فرانسه به ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر تخمین زده شده است.

حامیان این قانون می گویند تصویب آن به مبارزه با شبکه های قاچاق انسان نیز کمک می کند. این قانون در عین حال به کارگران جنسی خارجی در فرانسه دریافت اجازه اقامت موقت در فرانسه را به ازای تغییر کار تسهیل می کند. ماد الیویه یکی از نمایندگان سوسیالیست فرانسه به خبرگزاری فرانسه گفته است “مهم ترین بعد این قانون ارائه کارت هویت به کارگران جنسی است چرا که می دانیم ۸۵ درصد از آنها قربانیان قاچاق انسانند.”

خبرنگاران می گویند سنای عموما راست گرای فرانسه با این ممنوعیت مخالف بوده اند و مذاکرات عموما به بن بست می رسیده است. کسانی که در خرید سکس مجرم شناخته شوند اولین بار ۱۵۰۰ یورو جریمه می شوند که در صورت تکرار جرم دو برابر خواهد شد. سوئد اولین کشوری است که به جای هدف گرفتن کارگران جنسی، خریداران سکس را مرتکب جرم شناخت.

مقامات سوئد می گویند از زمان تصویب این قانون تعداد زنانی که در محله های فروش سکس استکهلم دیده می شدند کاهش یافته است.

rfi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Iran
notruf

     job