job job job  job        jobjob job  job

میلیاردر ایرانی مالک باشگاه اورتون

MOSHIRI-EFC_3584049b

Ardavan Farhad Moshiri

بیل کنرایت رئیس باشگاه اورتون گفت که پس از بررسی طولانی به این نتیجه رسیدم که ما شریک کاملی که بتواند باشگاه را در مسیر پیشرفت قرار دهد پیدا کرده ایم.
من از 18 ماه پیش فرهاد را می شناسم و دانش فوتبالی و شم تجاری و نیز روحیه بسیار سرزنده او مرا متقاعد کرد که او فرد مناسبی برای حمایت کردن باشگاه است.
مشیری هم گفت: بسیار خوشحالم که این فرصت را بدست آوردم که سهامدار باشگاه اورتون باشم. این باشگاه با تاریخ پربار خود، یکی از باشگاههای پیشرو در اروپاست. لیگ برتر انگلیس هیچگاه به اندازه امروز شاهد سطح بالای بازی ها نبوده است.
بیل کنرایت به من آموخت که هوادار واقعی اورتون بودن به چه معناست و من مشتاقانه منتظرم که با او برای کمک به موفقیت باشگاه در آینده همکاری کنم.


گفته می شود فرهاد مشیری 60 ساله، 49.9 درصد از سهام اورتون را به قیمت 200 میلیون پوند خریداری کرده است. او که در زمینه های تولید فولاد و اپراتور تلفن همراه فعال است، از مدت ها پیش به دنبال سرمایه گذاری در لیگ برتر انگلیس بوده است.
وی پیش از این بخشی از سهام آرسنال را با شریک تجاری خود علی شیر عثمانوف خریداری کرده بود که سهم خود را به قیمت 200 میلیون پوند به شریکش فروخت تا بتواند سهام اورتون را بخرد. البته سران لیگ برتر باید صلاحیت مشیری را تایید کنند تا او بتواند این قرارداد را نهایی کند.
به نوشته مجله فوربس، مشیری با ثروتی در حدود 1.3 میلیارد دلار در بین میلیاردرهای جهان درجایگاه 894 قرار دارد.
از بیش از یک دهه پیش که رومن آبراموویچ سهام چلسی را خرید پای مالکان زیادی به فوتبال انگلیس باز شده است، شیوخ عربی توانستند سیتی را در اختیار خود قرار دهند، خانواده گلیزر آمریکایی به منچستریونایتد رفتند و لیورپول نیز در اختیار مالکان آمریکایی قرار گرفت و عثمانوف روس نیز سهام آرسنال را خرید و حتی پای تاجر تایلندی نیز به لیگ برتر با خرید سهام واتفورد باز شد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job