job job job  job        jobjob job  job

جنبش رو به رشد پگیدا

pegida

پگیدا چنبشی است که از شهر درسدن آلمان آغاز شد. علت آن تشکیل پلیس شریعت توسط سلفی و وهابی ها در شهر دوسلدورف بود که در خیابان درباره نخوردن گوشت خوک و شراب و حجاب زنان به مردم خیابان هشدار می دادند و پخش شدن تصاویر پلیس شرعی بشدت مورد خشم مردم آلمان بویژه شرق آلمان شد که حس ناسیونالیستی بسیار قوی است.
در درسدن از دوره آلمان شرفی تا کنون هر سال از یازده تا سیزده فوریه نازی ها و ناسیونالیست های اروپا جمع می شوند و در یادبود بمباران وحشیانه سه روزه درسدن در این تاریخ تظاهرات می کنند. چرچیل در بمیاران درسدن دست مستقیم داشت و حادثه این شهر مانند هیروشیما ژاپن بوده و در برخی روایت ها تا 200 هزار نفر کشته شدند. 16 میلیون آلمانی فرار از سرزمین های شرقی المان که امروز به لهستان غرامت داده شده طی یک پاک سازی نژادی اخراج شدند و بسیاری از آنها به درسدن و ساکسن آمده بودند و چرچیل با کشتار این پناهنده ها قصد انتقام داشت. البته رسانه های غربی همیشه تلاش داشتند که آن را مخفی نگه دارند. اما پگیدا که تحت تاثیر فضای نازیسمی و جنبش فوریه درسدن بود موفق شد یک جنبش قوی و در حال گسترش ناسیونالیستی و ضد اسلامی تشکیل دهد.
علت بدنام شدن مسلمانان در آلمان وحشتی بود که داعش و سلفی های وهابی در عراق و سوریه ایجاد کردند. اکنون پگیدا بعد از تجاوز و جنایاتی که عرب های شمال آفریقا در کلن و شهرهای دیگر آلمان انجام دادند روز به روز در حال گسترده شدن و قوی شدن هست و در اروپا هم جریان پپیدا قوت گرفته است و بعید نیست بزودی بسیاری از جریان های سیاسی ضد اسلامی و ضد مهاجرت در اروپا به قدرت بیشتری برسند.
خبر>
به درخواست جنبش “پگیدا” و در چارچوب “روز اروپایی ضدمهاجرت”، صدها تن در فرانسه، روز شنبه ۶ فوریه اقدام به برگزاری تظاهرات نمودند. در آلمان نیز هزاران تن در حمایت از درخواست جنبش ضداسلامی “پگیدا”* به خیابان‌ها آمدند. جنبش پگیدا، پیش از این در بیانیه‌ای اعلام کرد: هدف این گروه، جنگ علیه اسلامی‌شدن اروپا است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این تظاهرات در شهر “کاله” در شمال فرانسه، به درگیری با نیروهای پلیس انجامید که در نهایت پلیس به پرتاب گاز اشک‌آور به سوی تظاهرکنندگان متوسل شد. شهر کاله از ماه‌ها پیش شاهد حضور پناهندگانی است که قصد دارند تا خود را از راه دریای مانش به بریتانیا برسانند. غالب این پناهندگان، شهروندان کشورهای آفریقایی، خاورمیانه و افغانستان هستند.

تظاهرکنندگان با حمل پلاکاردهای حامل شعارهای ضدمهاجرت، خواستار بازگشت مهاجران غیرقانونی به کشورهای خود شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job