job job job  job        jobjob job  job

یونسی مشایی روحانی

yunesi mashaee

یونسی با حرف های ملی گرایانه ایی که می زند همان نقش را برای روحانی بازی می کند که اسفندیار رحیم مشایی برای احمدی نژاد بازی می کرد. البته وجود افرادی با خلقیات و روحیات ملی در بدنه هر دولت ایرانی لازم است.
یونسی گفت: همه صاحبنظران و محققان در خصوص تاریخ ایران معتقدند که ایرانیان در برخورد با ادیان و فرهنگ های مختلف بردبار و صبور بودند و اکنون نیز به این ویژگی پایبند هستند و در طول تاریخ به رغم تحولات بزرگ همواره این خصوصیت را حفظ کرده اند.

قدیمی ترین ادیان توحیدی در ایران بوده است مانند دین زرتشت و همچنین ایران فضای مناسبی برای ادیان یهودیان و مسیحیان از قدیم الایام بوده است.

وی ادامه داد: در ابتدای شکل گیری حکومت هخامنشیان وقتی که بابل بدون خونریزی و کشتار فتح شد از کوروش نقل شده است که با بزرگواری و بزرگمنشی همه ادیان را به امنیت و زیستن دعوت کرد.

یونسی اضافه کرد: بعد از فتح بابل تعدادی از پیامبران به ایران آمدند که در ایران نیز مدفون هستند. ایرانیان و دولت ایران همواره ویژگی زندگی مسالمت آمیز با اقلیت های دینی را حفظ کرده اند.

 در عهد عتیق که از کوروش بعنوان پیامبر یاد شده گفته شده است که به یهودیان که بسیاری از علما، فرهیختگان و تجار آن ها اسیر بودند گفت: مختار هستند که در بین النهرین یا بابل بمانند یا به فلسطین بروند یا اینکه در ایران به زندگی خود ادامه دهند.

 در جمهوری اسلامی ایران نیز این سنت که ریشه در مبانی ما دارد حفظ شده است.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با تاکید بر مشترکات دینی ادیان توحیدی گفت: ادیان توحیدی بر رابطه انسان با خدا و همچنین انسان با انسان تاکید دارند.

وی بیان کرد: رشد جوامع انسانی از این دو رهگذر ممکن است و پیامبران نیز از این دو رهگذر به مردم خدمت کرده اند و برای اصلاح جامعه مبعوث شده و انسان را با روابط اجتماعی آشنا کردند.
یونسی با اشاره به آموزه های زرتشت مبنی بر رفتار نیک و گفتار نیک تاکید کرد: پیامبران انسان ها را به خداگونه بودن سفارش می کنند.

یونسی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر واژه ایمان در فرهنگ اسلامی گفت: از این واژه امنیت استنباط می شود، مسلمان و مومن کسی است که خلق خدا از دست و زبان او در امان باشد و نسبت به او احساس امنیت کنند.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با اشاره به شرایط جهانی تاکید کرد: خدایا از تو معذرت می خواهیم که گروهی به نام دین تو با خلق تو چگونه رفتار می کنند چرا که به تعبیر پیامبر(ص) بدترین خلق خدا کسی است که مردم از آنها بترسند.

کتاب ایران مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان با همکاری رهبران اقلیت های دینی کشورمان به زبان انگلیسی تهیه شده و به معرفی مراسم مذهبی و فعالیت های اجتماعی پیروان ادیان الهی در ایران می پردازد.

** جمهوری اسلامی ایران همواره بر تقویت زندگی مسالمت آمیز اقلیت های دینی تاکید دارد

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی همچنین در حاشیه آیین رونمایی از کتاب «ایران مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان» در جمع خبرنگاران گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر تقویت زندگی مسالمت آمیز اقلیت های دینی تاکید دارد.

حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی افزود: بردباری دینی و زندگی مسالمت آمیز ادیان الهی از قدیم الایام در ایران وجود داشته است و ایرانیان به این ویژگی پایبند بودند.

در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و همچنین در بیانات رهبری همواره بر زندگی مسالمت آمیز اقلیت های دینی و رعایت حقوق آنها از جنبه عملی تاکید شده است.

وی با اشاره به رونمایی از کتاب «ایران مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان» که امروز با حضور آیت الله تسخیری مشاور رهبری در امور جهان اسلام و همچنین رهبران اقلیت های دینی و مذهبی انجام شد، گفت: این کتاب یک سند مکتوب برای اثبات همزیستی مسالمت آمیز ادیان توحیدی در ایران است و نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران همواره بر این امر تاکید دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job